Strona główna » Pär Sundström z Sabaton: „Jesteśmy teraz mądrzejsi, ale nic w nas się nie zmieniło”
INNE

Pär Sundström z Sabaton: „Jesteśmy teraz mądrzejsi, ale nic w nas się nie zmieniło”
Już 19 lipca 2019 roku fani Sabaton będą mogli wreszcie wysłuchać nowego albumu swoich ulubieńców w całości. Na ten moment muzycy podzielili się jednym kawałkiem z „The Great War”, bo tak nazwano płytę. Power metalowi wielbiciele historii udostępnili utwór „Fields of Verdun”, do którego powstał teledysk. Całe wydawnictwo jest koncept albumem, który opowie historię I Wojny Światowej. Będzie to już dziewiąty longplay w dyskografii tej szwedzkiej grupy. Niecałe dwa miesiące zostały do premiery tego długograja, więc fanom coraz bardziej zaczyna „cieknąć ślinka” na nowe piosenki Sabaton.

Basista Sabaton, Pär Sundström opowiedział o swoich przeżyciach związanych z zespołem:

Myślę, że 20 lat grania nas nie zmieniło. Ja i Joakim dalej jesteśmy zgranym zespołem, nic się nie zmieniło. Dobra, wiele się nauczyliśmy. Nastąpiła ewolucja. Jesteśmy teraz mądrzejsi, ale nic w nas się nie zmieniło. Nadal lubimy takie same rzeczy. Wciąż jesteśmy tego samego rodzaju muzykami, co kiedyś. Myślę, że to było dla mnie ważne, że rozmawiam z różnymi muzykami i innymi ludźmi, zwłaszcza z młodymi muzykami. Lubię to. Często zadają pytania „Co myślisz o tym, kiedy zamierzasz założyć zespół?” Mówię: „Upewnij się, że wiesz dokładnie, dlaczego chcesz grać muzykę. To nie będzie coś, co będzie łatwe. Ale jeśli naprawdę tego chcesz, będzie to satysfakcjonujące. Jeśli tak naprawdę nie myślisz, ale po prostu chcesz myśleć, bo jest fajnie, to nie będzie tego warte. Spójrz na zespół wokół ciebie. Spójrz na kolegów z zespołu. Jeśli chłopaki chcą być na scenie, to wszystko jest w porządku. Jeśli chłopaki chcą być za kulisami, to nie będzie fajnie. Wtedy faceci będą chcieli czegoś złego. Tak nie powinno być.

Pär Sundström

Muzyk również wypowiedział się o tym, co Tommy Johansson wniósł do grupy:

Tommy był fanem Sabaton przez bardzo długi czas. Pierwsze jego zdjęcie z Sabaton pochodzą z 2005 roku, kiedy zagraliśmy koncert, a on przyszedł go zobaczyć. Zrobił cover piosenki naszej piosenki ze swoim poprzednim zespołem. Wiedzieliśmy o tym, gdy dołączył do zespołu: „Dobra, nie dostajemy gitarzysty. Dostajemy także wokalistę i autora piosenek.” Oczywiście chcemy, żeby on w tym uczestniczył. Jedna z pierwszych piosenek, które zrobiliśmy dla nowego albumu została napisana przez niego i Joakima, jest to utwór „A Ghost In The Trenches”. Tommy zdecydowanie wnosi coś do zespołu. Jest nie tylko super-miłym facetem, którego lubimy mieć wokół siebie, także muzycznie dodaje do zespołu wiele. Jestem pewien, że w przyszłości rozwinie się jeszcze bardziej.

Pär Sundström

Sabaton już 26 czerwca wystąpi jako headliner, powracającego po latach, Mystic Festival. Tego samego dnia na krakowskich scenach zaprezentują się m.in. Within Temptation, King Diamond i Trivium.

Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy

Fot. Rafał Typiak; MetalNews.pl

Podobne artykuły

Mike Shinoda: “nie ma szans, aby Linkin Park grał z hologramem Chestera”

Lena Knapik

Serj Tankian w muzycznym projekcie Johna Dolmayana, perkusisty SOAD

Lena Knapik

Destruction rozstaje się z perkusistą Wawrzyńcem „Vaaverem” Dramowiczem

Dominika Kudła

Ser, wędliny, jogurciki… i winyle Metalliki – taka oferta tylko w Biedronce!

Szymon Grzybowski

Podwójne standardy Manowar w stosunku do tribute bandów

Lena Knapik

Jocke Wallgren oficjalnie nowym perkusistą Amon Amarth

Lena Knapik

Zostaw komentarz