Strona główna » Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy
FESTIWALE

Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy

W tydzień od ostatniej aktualizacji koncertowego składu Mystic Festival otrzymujemy kolejną. Do line–upu dołączyło sześć kapel z różnych części globu, reprezentujących szeroki wachlarz podgatunków. Ponadto ujawniono, kogo zobaczymy w roli gwiazdy wieczoru drugiego dnia.

Sabaton drugim headlinerem Mystic Festival 2019

Jedni z czołowych reprezentantów szwedzkiej sceny power metalowej powrócą do Polski po niedługiej przerwie. Ostatni raz mieliśmy okazję zobaczyć kwintet na żywo w ubiegłym roku. Formacja dała wówczas cztery koncerty, których specjalnym gościem był Accept. Obecnie zespół pracuje nad następcą promowanego wówczas wydawnictwa „The Last Stand”. Czy doczekamy się premiery nowego materiału przed lipcowym koncertem grupy, tego nie wiadomo. Całkiem realne jednak, że latem dane nam będzie usłyszeć choć skrawek zapowiadający nowy krążek.

Promocja, wysyłka gratis w EMP

Ponadto zawitają do nas trzej goście ze Stanów Zjednoczonych

Jedna szerokość geograficzna, trzy różne style. Sludge, death i thrash. Pierwszy z podgatunków zaprezentuje nam Crowbar. Zespół zaczynający od coverów Judas Priest i Iron Maiden, obecnie jeden z bardziej rozpoznawalnych w swojej niszy. Przed dwoma laty ukazał się ostatni jak do tej pory krążek grupy, „The Serpent Only Lies”. Materiał ten jest świadectwem formy, w jakiej Crowbar pozostaje od lat.

O death metalowe doświadczenie zadba Immolation

Grupa podobna stażem Crowbar, zaprezentowała światu swoje dziesiąte wydawnictwo w ubiegłym roku. Album „Atonement” zebrał całkiem wysokie, a zasłużone noty. Brutalne brzmienie nie popadające w jednostajność. Satysfakcjonująco niski wokal Rossa Dolana… Czy trzeba pisać więcej?

Skład spod amerykańskiej flagi uzupełni najmłodszy stażem Power Trip

Obecny na scenie od dziesięciu lat, do tej pory zaprezentował światu dwa albumy długogrające. Oba przyjęte znakomicie, wnoszące sobą powiew ducha lat 80-tych.

Na Mystic Festival znalazło się miejsce także dla kobiecego wokalu

Tutaj usłyszymy go w dwóch aranżacjach Folk oraz bardziej alternatywnej. Za tę pierwszą odpowiadać będą Szwajcarzy z Eluveitie. Za drugą – Within Temptation, które szykuje się obecnie do wydania ósmego krążka studyjnego, „Resist”. Premiera płyty została zaplanowana na 1 lutego 2019 roku.

Line–up został wstępnie podzielony na dni. Przy tej okazji do sprzedaży trafiły bilety jednodniowe. Do ogłoszenia postało wciąż trzynaście zespołów.

Bilety jednodniowe:

  • Płyta – 309 zł
  • Sektor A – 349 zł
  • Sektor C – 269 zł

Karnety:

  • Płyta – 489 zł
  • Sektor A – 539 zł
  • Sektor C – 439 zł
  • Bilet VIP – 999 zł
Program Mystic Festival 2019, wersja pierwsza.
Program Mystic Festival 2019, wersja pierwsza.

Podobne artykuły

Into The Abyss Fest IV – najmroczniejszy festiwal w Polsce już 10 i 11 maja we Wrocławiu

Szymon Grzybowski

Napalm Death zagra na 3-majówce we Wrocławiu

Lena Knapik

Metalmania 2020 – znamy termin XXV edycji festiwalu

Paweł Kurczonek

Mystic Festival ogłasza pierwsze zespoły biorące udział w signing sessions

Lena Knapik

Mystic Festival 2020 – bilety jednodniowe i kolejne zespoły

Szymon Grzybowski

Festiwal Uwolnić Muzykę VIII: obecny line-up imprezy i świetny plakat

Agata Laszuk

Zostaw komentarz