Batushka
Strona główna » Perkusista Batushki komentuje konflikt w zespole – oświadczenie Marcina Bielemiuka
INNE

Perkusista Batushki komentuje konflikt w zespole – oświadczenie Marcina Bielemiuka
Marcin „Martin” Bielemiuk, były perkusista zespołu Batushka, opublikował obszerne oświadczenie w sprawie konfliktu na linii KrysiukDrabikowski.

„Zbyt wiele hejtu”

Zdaniem Bielemiuka „niesłusznie wylało się zbyt wiele hejtu na jedną osobę”, a bez wsparcia Bartłomieja Krysiuka, Batushka i album „Litourgiya” nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Według perkusisty to Bartłomiej Krysiuk miał być siłą napędową zespołu, to on miał zorganizować wszystkie koncerty, zadbać o całą scenografię i oprawę wizualną, miał także zapewnić sprzęt i transport. Z kolei Krzysztof Drabikowski miał negować wszystkie kroki związane z promocją zespołu i płyty. Koncerty grupy miał określić mianem niepotrzebnych, a zespołu, zdaniem Bielemiuka, miał nie traktować poważnie.

Bartłomiej Krysiuk: “To ja stoję za sukcesem Batushki”

Marcin Bielemiuk zaznaczył, że nie ma „żadnego interesu w tym, żeby zaszkodzić jednej stronie lub wybielić drugą”. Jednocześnie obszerny wpis zakończył słowami, że większość ludzi uczestniczących w zespole jest za Krysiukiem i to powinno, jego zdaniem, dać innym do myślenia. Zdaniem Martina, Krzysztof Drabikowski „skończył praktycznie sam”.

To pierwsza i ostatnia wypowiedź Martina o sytuacji w zespole.

Batushka: Krzysztof Drabikowski publikuje swoje stanowisko

Według zapowiedzi zainteresowanego, oświadczenie jest jego ostatnim komentarzem w sprawie. Perkusista podkreślił, że nie zamierza komentować dalszych wydarzeń.

Przypominamy pokrótce o co w tym chodzi

Debiutancki album zespołu Batushka, zatytułowany „Litourgiya” ukazał się w 2015r. W nagraniach wzięli udział Krzysztof Drabikowski, Bartłomiej Krysiuk i Marcin Bielemiuk. Pod koniec ubiegłego roku doszło do konfliktu na linii Krzysztof DrabikowskiBartłomiej Krysiuk i do rozłamu w zespole. Konflikt nie został rozwiązany do chwili obecnej, obie strony wymieniają się kolejnymi oświadczeniami i niezależnie od siebie publikują nowe nagrania pod szyldem Batushka.

Batushka (Krysiuk) wydaje oświadczenie w sprawie konfliktu i zapowiada nową płytę pt. „Hospodi”

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Metallica wystąpi z Lady Gagą

Lena Knapik

Demonaz o pierwszej od dziewięciu lat płycie Immortal

Dominika Kudła

In Flames wypuścił własną markę ginu

Lena Knapik

Behemoth żartuje na koncercie Lamb of God

Agata Laszuk

Muzyczny świat żegna Chestera Benningtona. Ostre słowa Heada z Korn.

Lena Knapik

Fryderyki 2018: Zespół Decapitated nominowany w kategorii “Album Roku Rock”

Dominika Kudła

1 komentarz

Khargh 26 maja 2019 at 06:39

Greed…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!