Batushka
Strona główna » Czarne chmury nad Batushką; wokalista wyrzucony z zespołu
NEWSY

Czarne chmury nad Batushką; wokalista wyrzucony z zespołu

Batushkę od początku spowijała mgła tajemniczości – pojawili się znienacka i przez długi czas nie było wiadomo nic na temat tożsamości stojących za nią muzyków. Oryginalnością, tajemniczością i interesującym konceptem zdobyli zarówno rzesze fanów, jak i przeciwników, zaś ich koncerty same w sobie stanowiły warte zobaczenia show. Mimo że grupa miała w dorobku tylko jedną płytę, z powodzeniem koncertowała na całym świecie, pojawiała się na największych festiwalach, zaś fanom spędzało sen z powiek kilka pytań – czy będzie nowa płyta? Czy może Batushka zakończy działalność po Merry Christless, tak, jak mówiono?

Jak się okazuje, pytań będzie znacznie więcej.

W niedzielę 23 grudnia na instagramowym profilu Batushki pojawił się post, w którym twórca grupy, Krzysztof Drabikowski informuje, że pełniący dotąd obowiązki wokalisty Bartłomiej Krysiuk nie jest już członkiem zespołu.

Powodem takiego stanu rzeczy okazują się niezwykle poważne zarzuty.

Jak się okazuje, były już wokalista usiłował przejąć władzę nad zespołem. Wspólnie z innymi, wynajętymi przez siebie muzykami Batushki za plecami Krzysztofa i bez jego zgody tworzył nowy materiał, który planował wydać w dużej wytwórni pod nazwą zespołu. Mówiąc wprost – były wokalista bez żadnych skrupułów próbował zwyczajnie ukraść kapelę jej twórcy.

W sprawie tej zabrał głos również stojący za wytwórnią Arachnophobia RecordsKrzysztof Słyż, który chyba najlepiej naświetlił całą sytuację.

Co dalej z Batushką?

Wygląda na to, że – choć cała sytuacja niewątpliwie była sporym ciosem – Batushka wcale nie zamierza ugiąć się pod ciężarem tak ciężkich chwil. W planach ma wydanie nowego albumu, zatytułowanego „Панихида„ („Panihida”). Oczywiście nie usłyszymy na nim już głosu Bartłomieja, jednak jak przyznaje sam Krzysztof, być może będzie można się natknąć na materiał niebędący jego autorstwa, a wydany przez byłego wokalistę i resztę pod nazwą Batushki.

Fot. Materiały promocyjne / facebook.com/Batushkaband/

Podobne artykuły

Zmiany personalne w DragonForce – dotychczasowego basistę zastąpi…YouTuber!

Mateusz Lip

Altitudes & Attitude czyli projekt Franka Bello i Davida Ellefsona wyda debiutancki album

Dominika Kudła

Morgan Håkansson (Marduk): “Podążamy za swoim instynktem”

Dominika Kudła

Volbeat dwukrotnie przerwał ten sam koncert

Mateusz Lip

Premiera utworu zapowiadającego nowy album Obituary

Lena Knapik

Whisky Live Warsaw, czyli festiwal najbardziej rock’n’rollowego alkoholu już w październiku!

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!