Strona główna » Phil Demmel opowiedział, dlaczego Slayer ocalił jego karierę
INNE

Phil Demmel opowiedział, dlaczego Slayer ocalił jego karierę

Były gitarzysta Machine Head, Phil Demmel dołączył do grupy tymczasowo w 2018 roku, aby zastąpić Gary’ego Holta podczas „pożegnalnej” trasy Slayera. Muzyk miał dosyć sporo wolnego czasu, ponieważ pod koniec zeszłego roku opuścił zespół Robba Flynna wraz z perkusistą Davem McClainem. Holt opuścił legendarny zespół na pewien czas, aby przebyć trochę czasu z umierającym ojcem. Na koncercie w Łodzi na scenie widzieliśmy jeszcze gitarzystę Slayera, ale po koncercie w Berlinie przekazano informację o tym, że trasę dokończy Phil Demmel. Dla znanego z Machine Head muzyka było to bardzo istotne wydarzenie, o czym często mówi w wywiadach.

Phil Demmel o uratowaniu jego kariery przez legendarny band:

Myślę, że w pewien sposób Slayer uratował moją karierę muzyczną. W niespełna 24-ech godzin podszedłem do ostatniego dnia trasy, zastanawiając się, czy jestem wystarczający dobry, aby należeć do zespołów, do których będzie skierowany ten niesamowity tekst Kerry’ego Kinga. Zapytał mnie, czy mógłbym zagrać w Slayerze.

Phil Demmel

Muzyk wypowiedział się o przeżyciach związanych z graniem w tym zespole:

Mając to doświadczenie i wiedząc, że opanowałem 19 utworów w kilka dni, to jestem naprawdę dumny z tego, co osiągnąłem. Ale jestem jeszcze bardziej dumny, że uczyniłem ich dumnymi i, że zostałem uznany za wystarczająco godnego, aby być na tej pozycji, aby Gary mógł mi przekazać kluczyki do samochodu na ten krótki czas. Tom, Kerry i Paul naprawdę przyjęli mnie i prawili mi komplementy.

Phil Demmel

Slayer już 4 czerwca 2019 roku wystąpi w Arenie Gliwice.

Będzie to kolejne pożegnanie muzyków z naszym krajem. Na ten moment nie wiemy, kto wystąpi jako support, ale organizatorzy zapewniali, że będą to wyjątkowi goście specjalni. Trzymamy za słowo i czekamy na dalsze informacje na ten temat.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Dzisiaj odbył się pogrzeb Malcolma Younga

Lena Knapik

Phil Demmel o rozstaniu z Machine Head

Dominika Kudła

Mike Patton uległ wypadkowi. Odwołany koncert Dead Cross

Lena Knapik

W jaki sposób roboty słyszą metal?

Agata Laszuk

Tony Iommi o przyszłości swojej i Black Sabbath

Lena Knapik

Biografia Nicka Menzy, byłego perkusisty Megadeth, nie zostanie ocenzurowana

Lena Knapik

Zostaw komentarz