PiS nie chce koncertu Marduk w klubie Life House w Rzeszowie
Strona główna » PiS nie chce “satanistycznych” zespołów w Rzeszowie. Klub odpowiada
INNE NEWSY

PiS nie chce “satanistycznych” zespołów w Rzeszowie. Klub odpowiada


Fani black metalowego uderzenia zapewne z niecierpliwością odliczają dni do majowych koncertów Marduk w Polsce, z radością mijając rozwieszone na ulicach plakaty. Niestety, odwrócony krzyż w logo headlinera nie umknął uwadze podkarpackim radnym PiS, którzy zdążyli już publicznie ogłosić swą dezaprobatę, zwracając się bezpośrednio do Life House; klubu, w którym ma się odbyć rzeszowski koncert.

Nasz sprzeciw budzą pojawiające się w Rzeszowie plakaty promujące tą imprezę, a które zawierają oczywiste symbole antychrześcijańskie i satanistyczne. W ostatnim czasie nasze środowisko wielokrotnie wykazywało zrozumienie dla wysiłków Waszego klubu chcącego współtworzyć rzeszowskie życie kulturalne przez organizowanie wartościowych imprez dla młodzieży.

Menedżer klubu, Dorian Pik, tłumaczył, że pretensje są bezpodstawne, a ponadto kierowane pod zły adres. Life House jest tylko udostępnioną przestrzenią, nie organizatorem samego wydarzenia.

Agencja zapewniła nas, że żaden zespół, który wystąpi na koncercie w jego trakcie nie obraża jakichkolwiek symboli religijnych. To, że w nazwie zespołu Marduk jest odwrócony krzyż, wynika ze stylistyki, jakiej na co dzień używają zespoły black metalowe. Często ma być ona mroczna, ale z satanizmem nie ma nic wspólnego

Ktoś, coś sobie źle skojarzył. Rozumiałbym protesty przeciwko koncertowi zespołu np. Behemoth, ale te, które u nas wystąpią, koncertują po całej Europie i nikt takich problemów nie robił, jak w Rzeszowie. Nie ma żadnych podstaw, by się burzyć.

Pomimo niezadowolenia radnych, Life House nie planuje odwołać koncertu.

Źródło: Rzeszow-News.pl

Podobne artykuły

Konkurs charytatywny: Napełnij kocie brzuszki i wygraj płyty Saxon!

Agata Laszuk

Edsel Dope dementuje informację o byciu nowym frontmanem Static-X

Lena Knapik

PAIN na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Polsat o nowym teledysku Behemotha do utworu “Rom 5:8”

Lena Knapik

Mayhem również w Warszawie. Gość specjalny Asphyx!

Tomasz Koza

„Ace Of Spades” w wykonaniu Davida Vincenta i braci Cavalera

Agata Laszuk

2 komentarze

DziKi 20 kwietnia 2018 at 19:09

Mnie też denerwuje TV Trwam, ksiądz po kolędzie czy dzwony kościołów w niedziele nie dające spać, ale jestem tolerancyjny i jeśli kogoś to bawi to niech ma. PISiory jak zwykle budzą się przed wyborami i nagle chcą czynić “dobro”, aby koryto było pełne nadal. Żenua! A na koncert czekam z niecierpliwością :).

Odpowiedz
Szaza 26 kwietnia 2018 at 13:29

Wolnosc wyznania ale satanista byc nie wolno! Piekna, europejska demokracja…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!