Strona główna » Roger Miret (Agnostic Front): “Sądzę, że wszyscy wzajemnie się inspirujemy”
INNE NEWSY

Roger Miret (Agnostic Front): “Sądzę, że wszyscy wzajemnie się inspirujemy”


Alex Haber z portalu Heavy New York przeprowadził niedawno wywiad z wokalistą Agnostic Front – Rogerem Miretem. Poniżej kilka fragmentów.

Muzyk został poproszony o określenie odczuć związanych z obecną sceną nowojorskiego hardcore’u.

“Jest inaczej; to nie moje podwórko. Czuję się zadowolony wiedząc, że żyłem na początku lat 80 – tych. Nie wiedzieliśmy wtedy co się tak naprawdę dzieje. Że kreujemy nową scenę czy coś w tym stylu. Ta nowa jest dosyć inna, ale nadal wyczuwa się połączenie między jedną a drugą; respekt wobec tego, co było na początku. Jest ta długowieczność i ciągłość w muzyce i przekazie. Po prostu w nieco inny sposób (…)”

Roger Miret rozwinął temat zdefiniowaniem gatunku z osobistej perspektywy.

“Według mnie cały “hardcore” siedzi w warstwie lirycznej. Ale, wiesz, wszystko zaczęło się oddzielać, co nie do końca mi się podoba. Debiut Agnostic Front, “Victim in Pain”, był według mnie punkowy, i nagle ktoś powiedział, że to hardcore punk. A to wzięło się stąd, że starsze kapele punkowe zaczęły wdrażać nową falę. I coś, co do niej nie należało, było klasyfikowane jako hardcore punk. Ludzie zaczęli mówić skrótowo: “hardcore”. Pojęcia zaczęły się mieszać (…), ale muzyka nie była w tym najważniejsza. Na pierwszy miejscu był przekaz.”

EMP Shop, okulary gratis do zamówienia.

Padło także pytanie o to, czy starsze zespoły mogą odnaleźć inspirację w nowo powstających.

“Oczywiście, cała masa. Także zespoły, z którymi byliśmy w trasie – Hatebreed czy Candiria. Czasem dzieję się to podświadomie, trochę jak z metalem i punkiem. My chodziliśmy na ich koncerty, oni na nasze i muzycznie się wymieszaliśmy, co jest czymś całkiem naturalnym. Coś usłyszę, coś utknie mi w głowie i uzewnętrzni się nieco później. Sądzę, że wszyscy się nawzajem inspirujemy. Mówienie “Nie, robimy tylko swoje rzeczy” jest absurdalne.”

Poruszono także temat kolejnej płyty Agnostic Front.

“Zaczął się już etap pre – produkcji i mamy kilka piosenek. Są zabójcze. Cieszę się, ponieważ wiele się teraz dzieje w obozie Agnostic Front. Wydałem książkę [“My Riot: Agnostic Front, Grit, Guts & Glory” – przyp. red.], jest też film “The Godfathers of Hardcore”. Mamy teraz bardzo dobry okres.”

Agnostic Front uchodzi za jednego z pionierów crossover thrash, jednak twórczość zespołu najczęściej klasyfikowana jest jako hardcore punk. Grupa zawiązała się w roku 1980 i od tamtej pory wydała jedenaście albumów studyjnych. Ostatni, “The American Dream Died”, ukazał się w 2015 roku nakładem Nuclear Blast.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

10 lutego oficjalnie dniem Cliffa Burtona

Dominika Kudła

Erik Danielsson: „Lucyfer zawsze wygrywa. To stara lekcja, wielokrotnie zresztą przerabiana.”

Agata Laszuk

Podwójne standardy Manowar w stosunku do tribute bandów

Lena Knapik

Zobacz nowy teledysk Cannibal Corpse

Lena Knapik

Stwórz własny podpis w stylu Judas Priest!

Szymon Grzybowski

Wygraj zaproszenie na koncert Amenry we Wrocławiu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz