Agnostic Front
Strona główna » Roger Miret (Agnostic Front): “Sądzę, że wszyscy wzajemnie się inspirujemy”
INNE NEWSY

Roger Miret (Agnostic Front): “Sądzę, że wszyscy wzajemnie się inspirujemy”


Alex Haber z portalu Heavy New York przeprowadził niedawno wywiad z wokalistą Agnostic Front – Rogerem Miretem. Poniżej kilka fragmentów.

Muzyk został poproszony o określenie odczuć związanych z obecną sceną nowojorskiego hardcore’u.

“Jest inaczej; to nie moje podwórko. Czuję się zadowolony wiedząc, że żyłem na początku lat 80 – tych. Nie wiedzieliśmy wtedy co się tak naprawdę dzieje. Że kreujemy nową scenę czy coś w tym stylu. Ta nowa jest dosyć inna, ale nadal wyczuwa się połączenie między jedną a drugą; respekt wobec tego, co było na początku. Jest ta długowieczność i ciągłość w muzyce i przekazie. Po prostu w nieco inny sposób (…)”

Roger Miret rozwinął temat zdefiniowaniem gatunku z osobistej perspektywy.

“Według mnie cały “hardcore” siedzi w warstwie lirycznej. Ale, wiesz, wszystko zaczęło się oddzielać, co nie do końca mi się podoba. Debiut Agnostic Front, “Victim in Pain”, był według mnie punkowy, i nagle ktoś powiedział, że to hardcore punk. A to wzięło się stąd, że starsze kapele punkowe zaczęły wdrażać nową falę. I coś, co do niej nie należało, było klasyfikowane jako hardcore punk. Ludzie zaczęli mówić skrótowo: “hardcore”. Pojęcia zaczęły się mieszać (…), ale muzyka nie była w tym najważniejsza. Na pierwszy miejscu był przekaz.”

EMP Shop, okulary gratis do zamówienia.

Padło także pytanie o to, czy starsze zespoły mogą odnaleźć inspirację w nowo powstających.

“Oczywiście, cała masa. Także zespoły, z którymi byliśmy w trasie – Hatebreed czy Candiria. Czasem dzieję się to podświadomie, trochę jak z metalem i punkiem. My chodziliśmy na ich koncerty, oni na nasze i muzycznie się wymieszaliśmy, co jest czymś całkiem naturalnym. Coś usłyszę, coś utknie mi w głowie i uzewnętrzni się nieco później. Sądzę, że wszyscy się nawzajem inspirujemy. Mówienie “Nie, robimy tylko swoje rzeczy” jest absurdalne.”

Poruszono także temat kolejnej płyty Agnostic Front.

“Zaczął się już etap pre – produkcji i mamy kilka piosenek. Są zabójcze. Cieszę się, ponieważ wiele się teraz dzieje w obozie Agnostic Front. Wydałem książkę [“My Riot: Agnostic Front, Grit, Guts & Glory” – przyp. red.], jest też film “The Godfathers of Hardcore”. Mamy teraz bardzo dobry okres.”

Agnostic Front uchodzi za jednego z pionierów crossover thrash, jednak twórczość zespołu najczęściej klasyfikowana jest jako hardcore punk. Grupa zawiązała się w roku 1980 i od tamtej pory wydała jedenaście albumów studyjnych. Ostatni, “The American Dream Died”, ukazał się w 2015 roku nakładem Nuclear Blast.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Rzeczpospolita Niewierna – uchylenie kwietniowego wyroku

Dominika Kudła

Airbourne ponownie w Polsce

Tomasz Koza

Nowy album Arch Enemy “Will to Power” już we wrześniu!

Tomasz Koza

Nergal: pomóżmy samotnym matkom. Akcja charytatywna klubu Progresja.

Tomasz Koza

Emperor zagra na Brutal Assault 22

Tomasz Koza

Prehistoryczny gad nazwany na cześć Lemmy’ego Kilmistera

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!