Slash, Myles Kennedy i The Conspirators
Strona główna » Slash o utworach Guns N’ Roses w kontekście #MeToo
INNE NEWSY

Slash o utworach Guns N’ Roses w kontekście #MeToo


W ostatnim wywiadzie dla Yahoo! Music Slash, gitarzysta Guns N’ Roses, został zapytany o klasyczny repertuar zespołu. Konkretniej: czy jego zdaniem utwory grupy zestarzały się dobrze w kontekście ruchu #MeToo.

Slash wypowiedział się na temat #MeToo następująco:

Nie myślałem o tym wcześniej, nie w tym sensie. Oczywiście, kiedy zalała nas fala #MeToo, pomyślałem raczej o muzykach. Nawet nie o konkretnych, po prostu o muzykach. Nie mieliśmy ugruntowanych relacji z dziewczynami, ale też nie byliśmy „drapieżnikami”. Prędzej w drugą stronę, przynajmniej w niektórych przypadkach. W każdym razie kilka naszych piosenek można uznać w pewnym sensie za seksistowskie, ale nie powinno brać się tego nazbyt poważnie. Nie tworzyliśmy ich na złość nikomu.

Muzyk poruszał już wcześniej kwestię #MeToo m.in. w rozmowie dla Classic Rock. Powiedział wówczas, że inicjatywę jak najbardziej rozumie. Że jego zdaniem przyszła wręcz trochę za późno. Jednakowoż dodał, iż „sprawy komplikują się trochę, jeśli mówimy o byciu w cholernym zespole rock and rollowym”.

Całość podsumował słowami:

Największym problemem jest to, że możesz zostać bezpodstawnie oskarżony i nie ma większego znaczenia co stanie się potem. Nawet jeśli oczyścisz swe imię, piętno pozostanie. I to jest smutne.


#MeToo, jako formy zwrócenia uwagi na problem molestowania kobiet, użyto po raz pierwszy w 2006 roku. Jednak dopiero w ubiegłym zyskał na masowej popularności w wyniku nagłośnienia sprawy producenta filmowego Harveya Weinsteina.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Alex Lifeson (Rush): “Po ponad czterdziestu latach czujemy, że już wystarczy”

Dominika Kudła

Immolation i Azarath na czterech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Mgła, Bestial Raids i Lvcifyre w kwietniu na mini-trasie po Polsce

Tomasz Koza

Nitro prosi fanów o wsparcie nowego albumu

Lena Knapik

In Flames 5 lipca zagra we wrocławskim klubie A2

Dominika Kudła

2 komentarze

Gwendolyn 12 września 2018 at 08:14

Uwielbiam rock w każdej postaci. Zespoły polskie jak i zagraniczne. Jednakże nigdy nie potrafiłam zrozumieć sedna tego zespołu. Muzyka nie podbiła moje serce. Jednakże znam sporo osób, którzy nachalnie się nimi zachwycają. No cóż, chyba kwestia gustu. Powodzenia w dalszej karierze!

Odpowiedz
Aleksander1979 16 września 2018 at 19:10

Nigdy nie podobała mi się muzyka tego zespołu i nigdy, również nie byłem fanem tego zespołu w porównaniu z kolegami mieszkającymi na osiedlu, w moim mieście. Liryka tego artysty też nie przypadła mi do gustu. Tego typu artyści tworzą swoją muzykę tylko dla wybranej rzeszy wielbicieli. Po prostu nie poleciłbym tego nikomu.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!