INNE NEWSY

Vallenfyre kończy działalność


Zbliża się koniec drogi death metalowego Vallenfyre. Wokalista/gitarzysta grupy Gregor Mackintosh opublikował oświadczenie, w którym oznajmił, że zespół przestanie istnieć pod koniec tego roku po wcześniejszym dorobieniu się trzech płyt – “A Fragile King”, “Splinters” i „Fear Those Who Fear Him”.

Jak wyjaśnia Gregor:

„Cześć z Was już jest pewnie tego świadoma. W tym roku kończymy z Vallenfyre. Chcemy zakończyć jego karierę, pozostając na wysokim poziomie. Wydaliśmy razem trzy albumy z których jesteśmy dumni, zagraliśmy kilka świetnych koncertów i poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Vallenfyre opowiadał także o śmierci mojego ojca i taki stan rzeczy chciałbym zachować. (…)
Ja i Chris zaczniemy nowy projekt, Strigoi, który będzie kontynuował twórczość Vallenfyre, więc oczekujcie go wkrótce. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nam pomogli bądź nas wspierali w jakikolwiek sposób. Pragniemy też poinformować Was o trzech koncertach, które zagramy – pierwszy 16 czerwca na With Full Force Festival, drugi 2 sierpnia na Wacken i dziś chcielibyśmy ogłosić nasz ostatni. Szczegóły znajdziecie na plakatach. Supporty będą dodane w najbliższym czasie.”

Źródło: MetalStorm / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Metalmania dokładnie za miesiąc. Kwietniowy nr “MetalHammer” już w sprzedaży.

Tomasz Koza

Trivium prezentuje teledysk do utworu “Thrown into the Fire”

Agata Laszuk

THAW w Agonia Records. Nowy album w grudniu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz