Zespół As I Lay Dying
Strona główna » As I Lay Dying po dłuższej przerwie publikuje fragment nowego utworu
INNE NEWSY

As I Lay Dying po dłuższej przerwie publikuje fragment nowego utworu


1 czerwca fani As I Lay Dying przeżywali nie lada święto. Do ich uszu bowiem, po sześciu latach, dotarł zupełnie nowy, niepublikowany dotąd materiał zespołu.

Premiera miała miejsce za pośrednictwem Facebooka. 45 – sekundowe nagranie zostało opublikowane w formie tła na profilu grupy i stanowi ewidentną wiadomość o jej powrocie na scenę. Tajemnicą pozostaje jednak skład formacji – klip został skadrowany tak, by nie obnażyć twarzy żadnego z występujących w nim muzyków.

Ponadto zmianie uległo zdjęcie profilowe, nie mniej zagadkowe: przedstawia monochromatyczną abstrakcję. Prawdopodobnie zapowiedź oprawy graficznej nowego krążka. Niebawem powinny się ukazać bardziej skonkretyzowane wieści odnośnie wydawnictwa.

Powyższa aktywność jest pierwszą od zawieszenia działalności As I Lay Dying w 2014 roku.

Przypomnijmy, że początkiem wykruszenia się członków zespołu było aresztowanie wokalisty, Tima Lambesisa. Frontman został skazany na sześć lat pozbawienia wolności za próbę zlecenia zabójstwa swojej żony. Ostatecznie odsiedział dwa i pół roku zasądzonej kary.

Choć w wywiadzie udzielonym niedługo przed wydaniem wyroku Lambesis zarzekał się, że zerwał z chrześcijaństwem, w grudniu ubiegłego roku wygłosił oświadczenie świadczące o przemianie, jaka dokonała się w nim podczas odsiadywania kary. Jak czytamy m.in.:

„Zawiodłem tych, którzy widzieli we mnie artystę. Starałem się pokazać swoją najlepszą stronę, jednocześnie karmiąc okropnego potwora we mnie. Moje teksty przedstawiały mnie takim, jakim chciałem być, a nie takim, jakim byłem. W moim życiu brakowało empatii.

Muzyka zawsze była i będzie częścią mnie i pomogła mi w najmroczniejszych chwilach. Te przeprosiny nie mają jednak na celu promowania czegokolwiek. Krążą plotki i zdążyłem się z tym pogodzić, ale te przeprosiny są jedynie przeprosinami wobec wszystkich.

Nie uważam, bym zasługiwał na drugą szansę i nie proszę nikogo o zaufanie. Logiczne, co ludzie o mnie myślą i tylko czas pokaże, czy moje działania będą szły w parze z moim żalem, o co modlę się każdego dnia.”

Ostatni album As I Lay Dying, „Awakened”, ukazał się w 2012 roku dzięki Metal Blade Records i był szóstym w dorobku zespołu.

Źródło: MetalInjection / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Koncert Einara Selvika w Krakowie przeniesiony

Tomasz Koza

Dee Snider zapowiada album „For the Love of Metal”

Dominika Kudła

Mgła gościem specjalnym na Merry Christless

Tomasz Koza

Biedronka – nowa oferta tanich płyt winylowych rock i metal od 27.01

Paweł Kurczonek

Zobacz nowy teledysk Cannibal Corpse

Lena Knapik

To nie żart! Meshuggah na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!