Koncert Dance With The Dead w Warszawie
Strona główna » Elektronika nie gryzie się z metalem – już 26 lutego koncert Dance With The Dead!
KONCERTY

Elektronika nie gryzie się z metalem – już 26 lutego koncert Dance With The Dead!

Co powstanie z połączenia twórczości dwóch metalowych muzyków, którzy zafascynowani są elektronicznymi dźwiękami z początków XXI wieku oraz kiczowato-strasznymi horrorami z lat 80.? Ten gatunek muzyczny nie ma chyba jeszcze swojej jednowyrazowej nazwy, ale właśnie takie ekscentryczne połączenie serwuje swoim słuchaczom duet Dance With The Dead. Już 26 lutego będzie można posłuchać ich wyjątkowej muzyki na żywo w warszawskim klubie Proxima.

Dance With The Dead to projekt dwóch artystów, którzy swoje pierwsze kroki stawiali na scenie metalowej.

Justin Pointner oraz Tony Kin nie zawojowali jej jednak, a nazwy kapel, w których grali, mówią coś tylko najbliższym kumplom i rodzinie. Nie porzucili jednak celu, jakim był sukces muzyczny – lekko się tylko „przebranżowili” i razem stworzyli bardzo nietypowy duet.


Kiedy: 26 lutego (środa) 2019
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu


Trudno jednoznacznie sklasyfikować gatunkowo Dance With The Dead.

U jego podstaw leży synthwave, czyli muzyka elektroniczna z pierwszej dekady XXI wieku, ale całość unurzana jest w sosie w stylu retro z dużym naciskiem na lata 80. Nie brakuje też elementów cięższych brzmień – wsamplowane w utwory gitarowe riffy czasem brzmią jak industrialny metal, a czasem jak klasyczny rock – artyści bardzo swobodnie żonglują stylistykami i gatunkami w obrębie swojej muzyki.

Nie można zapomnieć też o klimacie oraz otoczce wizualnej, które nawiązują do kina grozy i fantastyki sprzed trzech dekad i twórczości takich mistrzów jak John Carpenter, który był autorem między innymi takich filmów jak uznawane dziś za absolutną klasykę „Coś”, „Halloween”, czy „Gwiezdny Przybysz”. Wiele z utworów Dance With The Dead świetnie sprawdziłoby się jako soundtrack do tych obrazów.

Duet jest bardzo płodny – od 2013 roku wydał aż sześć pełnowymiarowych albumów oraz kilka EP-ek.

Ostatni z nich – „Love to Death” ukazał się w sierpniu 2018 roku. Całość zdobyła bardzo przychylne recenzje, ale przede wszystkim uznanie fanów. Obecnie Dance With The Dead to jedna z najgorętszych nazw w elektronicznym światku, choć ich twórczość wykracza daleko poza ramy tego gatunku. Słychać to na płytach studyjnych – na ostatniej gościnnie udzielał się Nick Hip z As I Lay Dying, ale również w trakcie występów na żywo, podczas których nie brakuje muzyki z „żywych” instrumentów, a nie tylko syntezatorów.

O tym, jak wyjątkowym przeżyciem jest koncert Dance With The Dead, polscy fani będą mogli przekonać się już 26 lutego.

Wtedy duet pojawi się na scenie klubu Proxima w Warszawie. Występ będzie częścią touru, który zespół organizuje w lutym i w marcu. W planach jest ponad 20 koncertów, głównie na wyspach brytyjskich, ale również w kontynentalnej Europie – w Niemczech, Francji, Holandii, Polsce, Czechach, Szwajcarii i na Węgrzech.

Podczas warszawskiego koncertu Dance With The Dead na scenie pojawią się również brytyjskie Lebrock oraz polskie H.EXE.

Taki zestaw gwarantuje, że impreza będzie jednym z najważniejszych wydarzeń na scenie szeroko rozumianej muzyki elektronicznej tego roku w Polsce.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Insomnium, The Black Dahlia Murder i Stam1na na dwóch koncertach w Polsce

Lena Knapik

The Gathering w Polsce z okazji jubileuszowej trasy!

Agata Laszuk

Rage Against The Machine w Polsce – szczegóły koncertu

Bartłomiej Pasiak

Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada i Idle Hands już w przyszłym tygodniu w Poznaniu i Warszawie

Dominika Kudła

Turia i Iffernet – nowe twarze black metalu na czterech koncertach w Polsce

Paweł Kurczonek

„Killer King Tour” niedługo dotrze do Poznania, Szczecina i Piły

Bartłomiej Pasiak

1 komentarz

Ł 14 lutego 2019 at 12:54

Zrzynka z Cerpenter Brut.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!