Strona główna » Metallica wie, co dobre – Bokassa w listopadzie zagra w warszawskich Hybrydach
KONCERTY

Metallica wie, co dobre – Bokassa w listopadzie zagra w warszawskich Hybrydach

Kojarzycie Bokassę? Tak, to ten zespół, który zagrał jako support Metalliki podczas sierpniowego koncertu w stolicy. Oprócz nich na występie pojawili się również Szwedzi z grupy Ghost. Jednak ten drugi wybór nie wydaje się jakoś bardzo niespodziewany, ponieważ zespół pod przewodnictwem Tobiasa Forge’a staje się powoli uznaną marką.

Bokassa jednocześnie wydaje się kompletnym zaskoczeniem, ponieważ większość osób nie miała żadnej styczności z muzyką tego bandu. Jednak ich występy z Metalliką nie były zaskoczeniem tylko dla słuchaczy, ale również dla samych członków zespołu. Dlaczego?

Bokassa gra wspólnie od 2013 roku, ale świat o nich usłyszał sześć lat później

Norwedzy z Trondheim mają wydane na ten moment dwa albumy studyjne. Pierwszy z nich – „Divide & Conquer” został opublikowany w 2017 roku za sprawą wytwórni All Good Clean.

W 2018 roku wystąpili na kilku ważnych festiwalach w ich rodzinnych stronach, w tym na m.in. Malakoff Rockfestival, Øyafestivalen czy PStereo.

Później pojawiła się propozycja wspólnego koncertowania z Metalliką

Jeden z członków Bokassy tak krótko skomentował pierwszy raz, gdy dowiedział się o takiej możliwości:

Nie odebrałem telefonu od Metalliki, bo myślałem, że to żart

W tym roku doszło do premiery drugiego wydawnictwa norweskiego zespołu. Mowa tu o albumie „Crimson Riders”, który na półkach sklepowych zadebiutował 21 czerwca. Wyruszyli również we wcześniej wspomnianą trasę z Metą. 21 sierpnia zagrali na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obecny rok to bezsprzecznie najważniejszy okres w dosyć krótkiej historii Bokassy.

Co mówi o zespole Bokassa Lars Ulrich?

Ich piosenki, energia i klimat – to wszystko jest jak oddech świeżym powietrzem. Usłyszałem ich muzykę rok temu i zwaliła mnie z nóg. To będzie super, gdy przedstawimy ich szerszej publiczności!

Lars Ulrich

„Crimson Riders” – wytrawny thrash zespołu, który jeszcze da o sobie znać

Na ich tegorocznym wydawnictwie znalazło się dziewięć utworów, które z miejsca skradły moje metalowe serca. Na albumie nie zabrakło soczystych riffów oraz świetnego wokalu, który często przypomina krzyk, ale pojawią również się momenty spokojniejsze.

Muzyka Bokassy to połączenie thrashowej energii z punkową nieprzewidywalnością

Jedyną wadą „Crimson Riders” jest fakt, że całość trwa tylko niecałe 30 minut, ale tak krótkie płyty również mają swój urok.

Bokassa już 25 listopada ponownie odwiedzi Warszawę

Będzie to występ w ramach ich pierwszej headlinerskiej trasy po Europie, która wystartuje pod koniec września. Muzycy zawitają do warszawskiego klubu Hybrydy. Bilety są dostępne w przedsprzedaży w cenie 49 zł. Można również zakupić bilet kolekcjonerski w cenie 79 zł.

Fot. Ole Ekker

Podobne artykuły

Żeński coverband Iron Maiden – The Iron Maidens w Polsce!

Agata Laszuk

Insomnium, The Black Dahlia Murder i Stam1na na dwóch koncertach w Polsce

Lena Knapik

Cannibal Corpse zapowiada jesienną trasę koncertową po Ameryce

Mateusz Lip

DevilDriver na jedynym koncercie w Warszawie!

Bartłomiej Pasiak

Krisiun, Gruesome i Vitriol we Wrocławiu w marcu 2020 roku

Agata Laszuk

Shining, Four Stroke Baron i Dreamarcher na dwóch koncertach w Polsce

Lena Knapik

Zostaw komentarz