Image default
KONCERTY

Carach Angren i Wolfheart w lipcu w Warszawie


Śnić na jawie – brzmi nudnie i oklepanie. Ale co się stanie, gdy dodamy do tego „koszmar”? Wyjdzie nam Carach Angren. Chętnych na przeżycie sennej mary okraszonej symfonizującym brzmieniem zapraszamy w lipcu do Warszawy. Zespół wystąpi na deskach Proximy w towarzystwie Wolfheart.

Carach Angren, czyli black metal onirycznie.

Zespół świętował w ubiegłym roku piętnastolecie uformowania, od którego skład członków nie uległ zmianie na przestrzeni lat. Grupa powstała na zgliszczach black metalowego projektu Vaultage. To, co odróżniło nową formację od starej, było nieco subtelniejszą otoczką horroru. Opartego na znanych podaniach, legendach. Zaś muzycznie – na dodaniu klawiszy oraz instrumentów smyczkowych. Każda płyta Carach Angren jest tworem przemyślanym, koncepcyjnym.

Dyskografię grupy tworzy aktualnie pięć albumów studyjnych. Ostatni z nich, „Dance and Laugh Amongst the Rotten”, miał swoja premierę 16 czerwca 2017 roku. Choć w odróżnieniu od swych poprzedników nie bazował na jednej opowieści, zogniskował w sobie pomysł obcowania z zaświatami.

Przed występem headlinera usłyszymy Wolfheart.

Finowie zafundują nam dla odróżnienia melodic death metal. Spodziewać się możemy utworów z ostatniej płyty, „Constellation of the Black Light”, która ukazała się we wrześniu ubiegłego roku. Wolfheart, początkowo jako solowy projekt wokalisty, Tuomasa Saukkonena, ewoluował. Na jego rzecz muzyk porzucił aż pięć zespołów, w których udzielał się wcześniej. Czy było warto? Będziemy mieli szansę ocenić to już w lipcu.

Szczegóły koncertu Carach Angren, Wolfheart:

12.07.2019 / g. 20:00
Warszawa / Proxima
Bilety: 69zł, 74zł (Biletomat, Eventim, Ticketmaster), 80zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

Trzecie urodziny Transgresji w będzińskim Latawcu

Paweł Kurczonek

Sacred Reich na dwóch koncertach w Polsce w 2019 roku

Dominika Kudła

Żeński coverband Iron Maiden – The Iron Maidens w Polsce!

Agata Laszuk

Zostaw komentarz