KONCERTY

Dance With The Dead + Lebrock + H.EXE już w lutym w Proximie!


Gotowi na danse macabre przy dźwiękach elektroniki?

Minął już rok od ostatniego występu duetu Dance With The Dead w Polsce. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć ich na żywo, będziecie mieli okazję wkrótce to nadrobić – a z pewnością warto. Już 26 lutego Dance With The Dead powróci do Warszawy, by zagrać koncert w warszawskim Klubie Proxima.

W roli supportów wystąpią angielski Lebrock i pochodzące z Wrocławia H.EXE.

Dance With The Dead
+ LEBROCK
+ H.EXE

26.02.2019 / Warszawa
Klub Proxima g. 19:00

Bilety:

65zł – LIMITOWANA PULA 100 BILETÓW WYPRZEDANA
75zł – WiniaryBookings: https://winiarybookings.pl/bilety/dance-with-the-dead-2/
85zł – w dniu koncertu

Bilety należy kupować jedynie w autoryzowanych punktach sprzedaży; w przypadku kupna biletów z innych źródeł narażacie się niestety na potencjalne oszustwa.


DANCE WITH THE DEAD (Orange County, CA/USA) – synthwave, retro, electro, darkwave, cyberpunk

Jeśli nie są Wam obce klimaty synthwave/retro/cyberpunk, z pewnością znacie Dance With The Dead. Pochodzący z kalifornijskiego Orange County duet tworzą Justin Pointer i Tony Kim, którzy w przeszłości przewinęli się przez różne metalowe zespoły i wyraźnie odcisnęło się to na twórczości grupy.

Dance With The Dead to miks synthwave’u i metalu, przyprawiony inspiracją horrorami Johna Carpentera z lat osiemdziesiątych. Mający na koncie występy u boku Perturbator, Manilla Road czy Neurosis, duet może poszczycić się sześcioma albumami studyjnymi, z czego ostatni – „Love To Death” – ukazał się w sierpniu ubiegłego roku. Ciekawostką jest, że można usłyszeć na nim Nicka Hipa z As I Lay Dying.

Zdobycie biletu na ich koncert bywa problematyczne, bowiem bilety szybko się wyprzedają, więc nie warto zbyt długo zwlekać.

LEBROCK (Peterborough 1984/UK) – retro, electro, synthwave, dreamwave, cinematic

W skład Lebrock wchodzi dwójka brytyjskich muzyków, Michael M i Shauny P. Jest to kolejny projekt, który budzi niemałe zainteresowanie w kręgach retro/synthwave’owych; często występuje u boku Dance With The Dead i Carpenter Brut. Choć grupa pochodzi z brytyjskiego Peterborough, ich ostatnia płyta, „Real Thing” zawiera 5 przepełnionych klimatem utworów, w których nie brakuje wyjątkowych wokali jakby żywcem wyjętych z lat osiemdziesiątych w Beverly Hills.

H.EXE (Wrocław) – harsh electro, dark electro, industrial, aggrotech

H.EXE powstało w 2010 roku i od tamtej pory stało się jednym z najbardziej znanych polskich przedstawicieli nurtu harsh electro. Łączenie elektroniki z metalem w ich przypadku przynosi zaskakująco dobre rezultaty, co można już było usłyszeć podczas europejskich koncertów projektu – zwłaszcza jeśli chodzi o Europę wschodnią. Grali już u boku takich projektów jak Vigilante, Ambasador 23, Hocico, Perturbator czy Combichrist. Ich występ z pewnością będzie niezapomnianym wstępem do wyjątkowo udanego wieczoru!

Podobne artykuły

Frontside, Mentor i Hostia na wspólnej trasie – Innowiercy Tour 2019

Bartłomiej Pasiak

Duff McKagan na solowym koncercie w Polsce!

Bartłomiej Pasiak

Rome już w ten weekend na trzech koncertach w Polsce

Agata Laszuk

Zostaw komentarz