KONCERTY

Cellar Darling na jedynym koncercie w Polsce
W 2016 roku trio złożone z byłych muzyków Eluveitie postanowiło założyć własną formację. Tym sposobem perkusista Merlin Sutter, wokalistka Anna Murphy i gitarzysta Ivo Henzia powołali do życia zespół Cellar Darling, który w swojej twórczości łączy metalowe riffy z folkowym brzmieniem ludowych instrumentów. Artyści szybko podpisali kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast, a efektem współpracy była wydana w 2017 roku debiutancka płyta “This Is the Sound”. W tym roku kapela w ramach europejskiej trasy po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Anna Murphy, odpowiadająca za wokal i grę na instrumentach ludowych, o powstaniu Cellar Darling i jego kierunku muzycznym:

Zawsze wiedzieliśmy, że kiedy opuścimy Eluveitie, będziemy dalej grali. W zasadzie nie musieliśmy o tym dyskutować, zawsze chcieliśmy grać w trójkę. To miał być boczny projekt, ale wszystko się zmieniło. Nie planujemy naszego brzmienia i nie pomysłu na to, jaki to miałby być gatunek. Po prostu zaczęliśmy komponować. To był bardzo naturalny proces. Spotkaliśmy się, improwizowaliśmy i zbieraliśmy pomysły. I tak właśnie powstał Cellar Darling. (…)
Zgaduję, że naszym jedynym planem było zrobienie czegoś nowego i wyjątkowego. Zrobienie Eluveitie 2 nie byłoby ekscytujące. Zajmowaliśmy się tym przez ostatnie 10 lat. (…) Dalej są folkowe partie, bo dalej gram na folkowych instrumentach, ale jest też sporo innych inspiracji, które możemy dołożyć do naszych utworów, jak na przykład elementy muzyki klasycznej. To coś, co zawsze kochałam, a czego brakowało mi w poprzednim zespole.

Anna Murphy

W marcu tego roku ukazał się drugi studyjny album zespołu zatytułowany “The Spell”. Twórcy opisywali go jako opowieść o podróży dziewczyny, która zakochała się w śmierci.

Cellar Darling zagra 25 października w krakowskim klubie Zaścianek.

Bilety w cenie 50 zł już niebawem trafią do sprzedaży online, w tym celu warto śledzić wydarzenie na Facebooku.

Cellar Darling w Polsce
Cellar Darling w Polsce

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Headbangers Ball Tour we Wrocławiu już za tydzień! (KONKURS)

Dominika Kudła

Palaye Royale na jedynym koncercie w Polsce w 2020 roku

Agata Laszuk

Machine Head zapowiada drugą część europejskiej trasy

Mateusz Lip

Zostaw komentarz