KONCERTY

Duff McKagan na solowym koncercie w Polsce!

Basista Guns N’Roses jakiś czas temu zapowiedział premierę swojej trzeciej solowej płyty pt. „Tenderness”. Promuje ją singiel o bliźniaczym tytule, do którego powstało lyric video. Wydawnictwo będzie miało premierę 31 maja 2019.

„Tenderness” zostało zainspirowane przeżyciami basisty po ostatniej trasie z Guns N’ Roses.

Muzyk zapowiadał, że zamierza rozprowadzić swoje dzieło do dużego grona odbiorców za pomocą koncertów. Jak zapowiedział, tak zrobił. Duff McKagan przyjedzie na koncert do Warszawy, gdzie zainauguruje swoją europejską trasę. W stołecznej Stodole muzykowi będzie towarzyszyć Shooter Jennings, który dużo wniósł do brzmienia nadchodzącego albumu. Wydarzenie odbędzie się 22 lipca 2019 roku, i będzie świetnym momentem do zapoznania się z nowym materiałem McKagana.

Tak Duff zapowiedział przesłanie swojego albumu:

Stajemy się podzieleni, kiedy potrzebujemy siebie nawzajem najbardziej. Kiedy wielkie gałęzie przemysłu są wymieniane z powodu modernizacji, nadszedł czas, aby przekwalifikować się i wzmocnić tych, którzy zostali odrzuceni. Bezdomności i uzależnienia od narkotyków można uniknąć w tym kraju, jeśli spotkamy się razem i pójdziemy w dobrym kierunku. Możemy przynajmniej próbować z chorobą psychiczną, gdy mamy z nią problem. Ale niestety niszczymy drogi ratunkowe, kłamiemy, wytykamy palcami i dzielimy się. Możemy być od tego lepsi. Jako ojciec muszę zacząć działać, ponieważ kocham moje dziewczyny i moją żonę, i kocham mój kraj. Czuję, że muszę być silny i używać mojego głosu teraz. Robię to, gdy jestem w stanie, być może już nie dostanę takiej szansy.

Duff McKagan

To będzie kolejna wizyta McKagana w naszym kraju w ostatnim czasie. W 2017 i 2018 roku wystąpił w kolejno Gdańsku i Chorzowie.

Szczegóły koncertu:

  • Duff McKagan ft. Shooter Jennings
  • 22.08.2019
  • Warszawa, Stodoła

Bilety będą dostępne w ogólnej sprzedaży od piątku 26 kwietnia od godziny 10.00 na Stodola.pl i LiveNation.pl, wcześniej wejściówki będą mogli zakupić zarejestrowani użytkownicy tej drugiej strony i banku Citi Handlowy.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Shining w maju na dwóch koncertach

Dominika Kudła

Dość już tych chłopów! – The Iron Maidens na trzech koncertach w Polsce!

Szymon Grzybowski

Metallica coraz bardziej zaskakuje. Co nas czeka w Warszawie?

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz