Strona główna » Emmure na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku
KONCERTY

Emmure na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów Emmure! Już w roku 2019 będą mieli oni okazję zobaczyć tę kapelę w akcji dzięki połączonym siłom agencji Winiary Bookings i Avocado Booking. Na jedynym polskim koncercie Emmure w roli gościa specjalnego pojawi się Rise of the Northstar, który promować będzie nowy album „The Legacy of Shi”. Oprócz nich do pieca dołożą Obey the Brave, Fit for a King i Alpha Wolf. Takie rzeczy już 16 kwietnia w warszawskiej Proximie.

EMMURE
Rise of the Northstar
Obey The Brave
Fit For a King
Alpha Wolf

16.04.2019 g. 18:00
Warszawa / Klub Proxima

Bilety:

89 zł – Winiary Bookings
95 zł – Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl, Ticketmaster Polska
100 zł – w dniu koncertu

Darmowa dostawa w EMP Shop

EMMURE (USA, SharpTone Records) – deathcore/metalcore/hardcore

Tę nazwę zna chyba każdy fan wszelkiej maści core’ów. Ekipa Frankie’go wraca z nokautującym wydawnictwem „Look at Yourself”. Drugiej tak wściekłej ekipy wśród kapel core’owych ze świecą szukać, zwłaszcza z uwagi na czającą się w ich riffach niezwykłą surowość.

Ostatnim razem można było zobaczyć ich we Wrocławiu, gdzie zagrali jako headliner trasy Impericon Never Say Die! Tour, jednak nie potrafili sobie odmówić ponownej wizyty w naszym kraju.

W ciągu 14 lat istnienia grupa nagrała 7 albumów studyjnych, grając oprócz tego koncerty w każdym zakątku świata. Jedną z głównych cech charakterystycznych Emmure jest niezmiennie wzbudzający kontrowersje frontman, który w 2015 pożegnał się z całą resztą Emmure i wstrzymał działalność kapeli. Niewielu było takich, którzy faktycznie dali temu wiarę… i słusznie, bo w 2016 Emmure oficjalnie rozstał się z wytwórnią Victory Records, by zasilić szeregi SharpTone Records. Niewiele wody upłynęło, nim Frankie oznajmił powrót Emmure w nowym, odświeżonym składzie. Grupa nie wraca jednak z pustymi rękoma – niesie ze sobą nowy album zatytułowany „Look at Yourself”.

Emmure od początku swojej działalności błądzili po bezdrożach deathcore’u, new metalu i metalcore’u, zaś sam wokalista podkreślał, że spory wpływ na całokształt kapeli mieli Jonathan Davis, Fred Durst, Nine Inch Nails, Converge czy Slipknot.

RISE OF THE NORTHSTAR (Francja, Repression Records/Nuclear Blast) – crossover

Rise of the Northstar jest dość interesującym tworem, specjalizującym się w crossover metalu. Źródła tego ostatniego można odnaleźć gdzieś w zaułkach Shibuya około roku 1980. Twórczość tej kapeli to połączenie mangi, kultury japońskiej, New York Hardcore’u, walących w twarz riffów i… rapu.

Poprzednim razem mieliśmy możliwość zobaczyć ten zespół jako support Dir En Grey w warszawskiej Progresji w roku 2015. W połowie października 2018 grupa wydała album „The Legacy of Shi”, który obecnie z dumą prezentuje na koncertach.

OBEY THE BRAVE – (Kanada, Epitaph Records) – metal/hardcore

Znacie Despised Icon? Tak? Więc z pewnością wiecie, kim jest Alex Erian, stojący również za Obey the Brave. Na swoim ostatnim albumie – wydanym nakładem Epitaph Records „Mad Season” – specjalizujący się w graniu metalcore’u Kanadyjczycy w ciekawy sposób przemycają do swojej twórczości elementy charakterystyczne dla hardcore’u.

Ostatnie wydawnictwo było przez nich zresztą mocno promowane – część z Was miała już okazję usłyszeć jego fragmenty podczas trasy Impericon Never Say Die!, w ramach której odwiedzili nasz rodzimy Wrocław.

Obey the Brave znani są jednak nie tylko z powodu swojej twórczości, ale również z dawania z siebie na scenie absolutnych stu procent. Szkoda byłoby przegapić tak wielką porcję żywiołowej energii… Nie popełnijcie tego błędu!


FIT FOR A KING (USA, Solid State Records) – metalcore/christian

Fit For A King w pełni świadomie wykorzystuje ciężko brzmiącą, okraszoną melodyjnymi wstawkami muzykę w celu odkrywania mrocznych zakątków ludzkich dusz i ich doświadczeń, wyszarpując z szponów depresji, lęku i rozpaczy ostatki nadziei. Grupa ta jest przedstawicielem nurtu chrześcijańskiej muzyki metalowej.

W roku 2015 Fit For A King szykował się do zagrania koncertu w klubie La Bataclan, jednak w klubie tym w czasie koncertu Eagles Of Death Metal przeprowadzony został zamach terrorystyczny. Życie straciło wtedy ponad sto osób. To przerażające zdarzenie wstrząsnęło amerykańskimi muzykami tak bardzo, że stało się tematem utworu o wiele wyjaśniającym tytule „Pissed Off”; pojawił się on na trzecim, wydanym w 2016 krążku grupy, zatytułowanym „Deathgrip”.

14 września 2018 Fit For A King wydali nowy album – „Dark Skies”.

ALPHA WOLF (Australia, Greyscale Records) – metalcore

Grupa Alpha Wolf powstała w roku 2013, zaś jej nazwa ma dość oryginalne źródło; pochodzi od przezwiska wokalisty z czasów przedszkolnych. Jak dotąd australijscy metalcore’owcy mają w dorobku mini-album „Origin” z 2015 roku i album studyjny „Mono”.

Podobne artykuły

Slipknot na koncercie w Polsce jeszcze w 2019?

Bartłomiej Pasiak

Amenra na dwóch koncertach w Polsce już w listopadzie

Redakcja

Swallow The Sun, October Tide oraz Oceanwake na jedynym koncercie w Polsce

Lena Knapik

Rhapsody of Fire wystąpi w 2020 w warszawskiej Progresji

Bartłomiej Pasiak

Sanhedrin i Gatekeeper już w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach w Polsce!

Redakcja

Volbeat zapowiada nowy album i koncert w Warszawie

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz