God Is An Astronaut
Strona główna » God Is An Astronaut wystąpi 17 lipca we Wrocławiu!
KONCERTY

God Is An Astronaut wystąpi 17 lipca we Wrocławiu!

Wrocławskie „Zaklęte Rewiry” zostaną jeszcze bardziej zaklęte, a to za sprawą ich wybitnego gościa. Już 17 lipca 2019 koneserzy post-rocka będą wsłuchiwać się w niezwykłe mieszanki dźwięków, jakie zaserwuje im irlandzki zespół, God Is An Astronaut. Będzie to część letniej trasy promującej ich dziewiąty longplay pt. ”Epitaph”.

Muzycy już wcześniej zaprezentowali się polskiej publiczności z nowym materiałem za sprawą warszawskiego koncertu, który odbył się 1 maja 2018 roku w Progresji. Podczas tego widowiska mogliśmy usłyszeć 4 piosenki z ostatniego albumu irlandzkich instrumentalistów. Przed gwiazdą wieczoru wystąpił Xenon Field, który dużo pomógł grupie przy powstawaniu „Epitaph”.

Plakat promujący koncert God Is An Astronaut we Wrocławiu
Plakat promujący koncert God Is An Astronaut we Wrocławiu

Muzycy God Is An Astronaut połączyli bardzo odmienne gatunki, i stworzyli nieprawdopodobną kaskadę pogłosów.

Często jest tak, że ktoś łączy zbyt oddalone od siebie typy muzyki, i tym samym się ośmiesza. Nie dotyczy to jednak God Is An Astronaut. Ich muzyka składa się z tylko i wyłącznie przemyślanych dźwięków. To inteligentna gra pomiędzy muzykami, a słuchaczami.

Nie ma tu miejsca na nudę, chociaż ktoś może powiedzieć, że monotonna gra pianina w utworze „Komorebi” z „Epitaph” nie jest niczym ciekawym. Jednak po dłuższym wsłuchaniu się odkrywamy większą głębię tego wszystkiego. Zmiany dynamiki, różnorodność instrumentów, delikatna nutka elektroniki – to wszystko wpływa na wybitność tego irlandzkiego bandu. W dużym skrócie – brzmi to jak połączenie Pink Floyd z Megadeth.

God Is An Astronaut działa od 2002 roku.

Grupa została założona prze braci Kinsella, Nielsa i Torstena, w County Wicklow. Skład uzupełniają: perkusista Lloyd Hanney oraz klawiszowiec i gitarzysta Robert Murphy, który dołączył do grupy najpóźniej. Jak już wspominałem God Is An Astronaut ma na swoim koncie 9 albumów studyjnych. Ostatni z nich, „Epitaph” miał premierę 27 kwietnia 2018 roku.


Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Thy Art Is Murder wystąpi w Polsce na początku 2020 roku!

Mateusz Lip

Kat przerywa trasę z powodu stanu zdrowia Romana Kostrzewskiego

Agata Laszuk

Static-X jednoczy się w oryginalnym składzie w hołdzie dla zmarłego wokalisty

Lena Knapik

Turbo zagra jako support na polskich koncertach Uriah Heep

Bartłomiej Pasiak

The Gathering w Polsce z okazji jubileuszowej trasy!

Agata Laszuk

Pożegnalny koncert Non Iron – już 25 lutego w Toruniu

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!