Jelonek
Strona główna » Jelonek i Transgresja w masakrycznej trasie
KONCERTY

Jelonek i Transgresja w masakrycznej trasie

Michał Jelonek, skrzypek znany z działalności w Ankh czy Hunter, a od ponad dekady występujący również solowo, wyruszył w małą trasę promującą najnowszy krążek zatytułowany “Classical Massacre”. W miniony weekend muzyk odwiedził Warszawę i Gdańsk, a do końca zagra jeszcze we Wrocławiu, Zabrzu, Kielcach i Poznaniu. Na tegoroczną trasę miał się załapać również Kraków, ale koncert został przeniesiony na marzec 2020.

Michał Jelonek prezentuje nowy album

Na poprzednich dwóch płytach, “Jelonek” z 2007 oraz “Revenge” z 2011 roku znalazły się autorskie kompozycje muzyka (wyjątek stanowi jedynie “Sabre Dance” z “Revenge”).

Na swojej trzeciej płycie, której premiera odbyła się 15 listopada, Jelonek sięgnął wyłącznie po popularne kompozycje znanych kompozytorów, takich jak Vivaldi czy Monti. Na albumie przeważają jednak, i za to należą się wielkie brawa, utwory napisane przez naszych rodzimych kompozytorów: Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz Grażyny Bacewicz.

Nowa płyta Jelonka zatytułowana “Classical Massacre” jest prawie w całości płytą instrumentalną. Jedynie w ostatnim utworze, który zarazem był singlem promującym krążek, znalazł się wokal i to nie byle jaki. “Arię Skołuby” ze “Strasznego Dworu” wykonał dla Jelonka Piotr Fronczewski.

Transgresja będzie wspierać Jelonka na koncertach

Jeszcze w tym roku Jelonek zagra “zmasakrowaną” klasykę w czterech miastach. Jako support przed skrzypkiem wystąpi zespół Transgresja.

Rozpiska koncertów:

  • 13.12.2019 – Wrocław – Stary Klasztor
  • 14.12.2019 – Zabrze – CK Wiatrak
  • 15.12.2019 – Kielce – Garaż
  • 20.12.2019 – Poznań – Klub U Bazyla
  • 20.03.2020 – Kraków – Klub Studio

Fot. kochanfotopl

Podobne artykuły

Devin Townsend w 2019 roku zagra w Polsce

Paweł Kurczonek

Vane: trasa z Moyra, singiel i nowy perkusista

Bartłomiej Pasiak

Sólstafir na kolejnym w tym roku koncercie w Polsce

Lena Knapik

Zbliżają się dwa polskie koncerty Myrkur

Lena Knapik

Amenra powraca do Polski na dwa koncerty!

Bartłomiej Pasiak

Jinjer powróci na dwa koncerty do Polski

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!