Symphonica
Strona główna » Symphonica – Muzyczni giganci muzyki rockowej symfonicznie
KONCERTY

Symphonica – Muzyczni giganci muzyki rockowej symfonicznie

SYMPHONICA ponownie rusza w trasę koncertową po naszym kraju, podczas której znani i lubiani wokaliści zaprezentują kultowe rockowe utwory w symfonicznej odsłonie.

Projekt SYMPHONICA zadebiutował w 2014 roku jako pierwsze widowisko autorstwa Filharmonii Futura. Główna koncepcja tego wydarzenia opiera się na autorskim przearanżowaniu największych hitów rockowych, metalowych i nurtu grunge z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – w ten sposób widzowie mogą poznać utwory zespołu Metallica, AC/DC, Deep Purple, Aerosmith, Iron Maiden, Guns N’Roses Nirvana i Europe w zupełnie innym wykonaniu.

W aranżacji wykorzystywane są instrumenty smyczkowe, fortepian, loopy, ale także można usłyszeć klasyczne wykorzystanie gitary, bębnów i basu przez co mocne, rockowe brzmienie tworzy harmonijną symfonię z delikatnym brzmieniem smyczków i klawiszów.

Dodatkowego smaczku całemu widowisku dodaje repertuar klasyczny – jak na przykład “Habanera” – w wykonaniu Sylwii Lorens, współzałożycielki Filharmonii Futura, która raczy słuchaczy swoim operowym głosem. Wejściówki do kupienia na stronie Empik Bilety.

W widowisku SYMPHONICA biorą udział największe rockowe głosy polskiej muzyki rozrywkowej

Są to między innymi znany z programu The Voice of PolandErnest Staniaszek i Damian Ukeje czy też Małgorzata Ostrowska i Mateusz Ziółko. Wokaliści zaprezentują na scenie takie utwory jak: “Nothing Else Matters”, “Whiskey in the Jar”, “Smoke on the Water”, “Higway to Hell”, “Smells Like Teen Spirit”, “The Final Countdown”. Koncert dopełni solowy występ zawodowej tancerki Agaty Kamykowskiej, która wciela się w role tytułowej SYMPHONIKI.

Cały projekt to popis znakomitych wokalistów rockowych i operowych, ale również niezwykłego w swoim muzycznym kunszcie skrzypka Kamila Skickiego. Nad całością czuwa współautor widowiska Mikołaj Blajda, który jednocześnie jest reżyserem i głównym aranżerem utworów zawartych w programie koncertu. Gościem specjalnym całej trasy koncertowej będzie Wojciech Cugowski.

Już w grudniu SYMPHONICA zagości w Krakowie

W 2020 roku widowisko będzie można obejrzeć w największych salach koncertowych w Polsce. Na trasie znalazł się Płock, Olsztyn, Częstochowa, Gdańsk, Katowice i Rzeszów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony – https://empikbilety.pl/?filters=phrase:Symphonica, aby już teraz zakupić swój bilet na to niezwykłe wydarzenie.

Organizator zapewnia, że widowisko SYMPHONICA, to oprócz muzycznej uczty dla uszu – istnie magiczny spektakl w sposób harmonijny wykorzystujący dźwięk, światło, ruch i obraz. Artyści zabiorą uczestników wydarzenia w symfoniczną podróż do lat dziewięćdziesiątych i osiemdziesiątych, gdzie cały świat szalał przy klasycznym dobrym rocku.

Sylwia Lorens, Damian Ukeje, Michał Gasz i Monika Pilarczyk zapewnią niezapomniane wrażenia i sprawią, że to wydarzenie na długo zapadnie w pamięci każdego uczestnika. Dlatego nie zwlekaj! Zapraszamy cię na stronę organizatora, gdzie znajdziesz wykaz wszystkich koncertów SYMPHONIKI.

Wybierz odpowiedni dla siebie czas i miejsce i jak ponad sześćdziesiąt tysięcy widzów daj porwać się dobrej muzyce w zupełnie innej, symfonicznej odsłonie.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Wardruna w 2019 roku na dwóch koncertach w Polsce

Dominika Kudła

Black metal rodem z Czech – Cult of Fire zagra w Polsce

Lena Knapik

The Australian Pink Floyd powrócą do Polski na początku 2020 roku

Mateusz Lip

Szykujcie się na prawdziwą randkę w ciemno! – Nocny Kochanek zapowiedział trasę

Bartłomiej Pasiak

Motionless In White, August Burns Red, Bury Tomorrow w Polsce w 2020 roku

Krzysztof Natkański

Five Finger Death Punch, Megadeth i Bad Wolves w Polsce w 2020 roku

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!