Materia
Strona główna » Materia już w październiku wyruszy w trasę promującą nowy album „The Rising”
KONCERTY

Materia już w październiku wyruszy w trasę promującą nowy album „The Rising”

Polski zespół Materia już niedługo rozpocznie swoją trasę koncertową, która obejmie w sumie 18 miast. Będzie to część promocji najnowszego dzieła grupy ze Szczecinka. Materia 31 sierpnia wypuściła swój najnowszy album studyjny pt. „The Rising”. Tour swój początek będzie miał już 4 października w Tychach w klubie „Underground”. Podczas występów muzykom będą towarzyszyć 4 zespoły: Drown My Day, Fleshcold, I Was Born Twice i Heresy Denied. Bilety są już dostępne w cenie 29 zł, a w dniu wydarzenia wejściówki będzie można kupić za 40 zł.

Materia The Rising 2019 Poland
Materia The Rising 2019 Poland

Materia – odważni headlinerzy trasy

Muzyka z ich ostatniego albumu to kompilacja brutalności i genialnych dźwięków okraszonych świetnymi tekstami. „The Rising” to odważny album, na którym członkowie Materii nie boją się uderzać w dotąd niezbadane rejony metalowej ekspresji. Warto dodać, że są na polskiej scenie już od ponad dziesięciu lat i z sukcesami przekraczają kolejne granice. Mają na swoim koncie występy na m.in. Woodstocku czy Wacken Open Air.

W 2015 roku wydali swój pierwszy długogrający album pt. „We Are Materia”, a w 2019 powrócili z nowym dziełem – „The Rising”. Jeszcze przed premierą sierpniowego wydawnictwa muzycy zaprezentowali trzy kawałki z nowej płyty: „Rosa Alba”, „White Walls” i „Shadows”.

Drown My Day – przed krakowskimi metalcore’owcami intensywny koniec roku

Oprócz trasy z Materią, na której zagrają w sumie 8 koncertów, muzycy wystąpią na festiwalu sygnowanym swoją nazwą. Będzie to szósta edycja Drownfest, który powraca po trzech latach nieobecności. Impreza odbędzie się 21 grudnia.

Oprócz gospodarzy w krakowskim „Zaścianku” wystąpią: Tester Gier, M.O.R.O.N., IAMONE, Burn The Witch oraz Dirtred. Będzie to jedna ze zbliżających się okazji, aby posłuchać Drown My Day na żywo, a jest czego słuchać. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest płyta „The Ghost Tales” z zeszłego roku. Muzycy zaprezentowali na niej brutalną i agresywną mieszankę death metalu i metalcore’u.

Fleshcold – progresywna strona „The Rising Tour 2019”

Fleshcold to zespół, który swoim stylem bardzo różni się od Drown My Day oraz Materii. Muzycy tworzą prog metal, i nieźle im to wychodzi. Energiczne kawałki z charyzmatycznym wokalem na pewno zaciekawią słuchaczy.

Zespół wydał w 2018 roku mini-album pt. „C.OL.D.”, na którym znalazły się 4 utwory. Twórcy nagrali również ciekawy teledysk do „Devilman”. Od 2014 roku Fleshcold jest na polskiej scenie, i będzie miał okazję zaprezentować się publiczności podczas 8 koncertów na „The Rising Tour 2019”.

I Was Born Twice – dwóch wokalistów zapewni odpowiednią rozrywkę

I Was Born Twice to zespół, który może być kojarzony z tego, że był finalistą dwóch konkursów, w których nagrodą były wyjazdy na Wacken oraz Bloodstock. Niestety muzykom trochę do wygrania zabrakło.

Członkowie I Was Born Twice tworzą według dewizy – agresywna muzyka dla pozytywnych ludzi. Na swoim koncie mają album pt. „Risen”. Niedługo powinniśmy się również doczekać dokładnej daty wydania ich kolejnego wydawnictwa pt. „Evolva”.

Heresy Denied – w trakcie pracy nad nową płytą

Heresy Denied to zespół, który łączy death metalem z djentem, i pełnymi garściami czerpią od progresywnego metalu. Mieszanka wybuchowa, która wykonuje ciekawą muzykę. Potwierdza ten fakt ich debiutancki longplay pt. „Innerception”.

Obecnie członkowie Heresy Denied są w trakcie tworzenia materiału na następcę tego krążka. W całej swojej karierze muzycy mieli okazję supportować m.in. Thy Art Is Murder czy Fallujah.

Fot. Sławomir Kłuciejasz

Podobne artykuły

Shining, Four Stroke Baron i Dreamarcher na dwóch koncertach w Polsce

Lena Knapik

Palaye Royale na jedynym koncercie w Polsce w 2020 roku

Agata Laszuk

Bloodisle w trasie, zespół promuje debiutancki mini-album

Redakcja

Guns N’ Roses w 2020 roku w Warszawie – szczegóły koncertu

Bartłomiej Pasiak

Cradle of Filth na koncercie w Polsce zagra w całości swoją najlepszą płytę

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!