Strona główna » Drownfest powraca po trzech latach! Zapraszamy 21 grudnia do Krakowa
FESTIWALE

Drownfest powraca po trzech latach! Zapraszamy 21 grudnia do Krakowa

Po przerwie powraca festiwal Drownfest. Będzie to już szósta edycja imprezy – ostatnią zorganizowano trzy lata temu w Krakowie. Tym razem fest również zorganizowano w stolicy województwa małopolskiego, w klubie „Zaścianek”. Obok współorganizatora, czyli zespołu Drown My Day na scenie zaprezentuje się jeszcze 5 zespołów. Będą to: Tester Gier, M.O.R.O.N., IAMONE, Burn The Witch oraz Dirtred, które zagra pierwszy koncert od ponad dekady. Bilety będą dostępne w cenie 29 zł (I pula), 35 zł (II pula) oraz 45 zł (w dniu koncertu).

Drown My Day – klasycznie jako gospodarz

Podczas ostatniej edycji tego mini-festiwalu obchodzili swoją dziesiątą rocznicę działalności, a teraz, 3 lata po tym wydarzeniu powracają mocniejsi z kolejnym albumem studyjnym na koncie.

W listopadzie zeszłego roku wydali swój drugi w karierze długograj pt. „The Ghost Tales”, który był następcą „Confessions” z 2013 roku. Na ostatnim krążku znalazło się 10 kompozycji. Utwory były zadziorne i ciężkie, okraszone świetnym growlem Maćka Korczaka.

Twórczość krakowskiego metalcore’owego bandu jest bardzo doceniana i popularna wśród zarówno polskich słuchaczy, jak i zagranicznych fanów. Rodzimi wielbiciele ciężkiego grania mogli zapoznać się szerzej ze stylem Drown My Day podczas zeszłorocznej trasy Knock Out Tour. Teraz muzycy będą jednym z dwóch headlinerów Drownfestu.

Tester Gier – łączą, mieszają, testują

Nazwa grupy wcale nie jest przypadkowa, ponieważ muzycy są znani z tego, że dużo mieszają stylami, i łączą elementy dalekich od siebie gatunków muzycznych. Tester Gier stworzył swoją własną markę, którą cechują oryginalne polskie teksty, bardzo krótkie utwory oraz ciekawa tematyka. Dzięki crossoverowemu thrashowi w ich, troszkę żartobliwym, wykonaniu są rozpoznawalni na polskiej scenie metalowej.

Muzycy Testera grają już od 2012 roku, i mają na swoim koncie 4 longplay’e oraz kompilację kawałków z lat 2013-2016. Obecnie metalowcy występują w następującym składzie: „Dave” – wokal; „Peter” – gitary, wokal; „Stafar” – gitary, wokal; „Błażko” – bas, wokal; „Leon” – perkusja.

Warto przypomnieć słowa grupy na temat własnej działalności. Napisali: „Jesteśmy TESTER GIER. Gramy METAL dla PIENIĘDZY”. Żeby im się ziściło, warto kupić bilet.

M.O.R.O.N. – „Inny” to komplement

Ich najbliższy album pt. „DOM” to według zapowiedzi pełna ważnego przesłania, ciekawych tekstów i ciężkiego grania płyta. Pierwszym singlem z tej płyty jest „Inny”, do którego przygotowano również teledysk. Warto dodać, że cały zysk z albumu muzycy przekażą na dom dziecka.

Post-hardore’owcy rozpoczęli swoją przygodę z graniem koncertów i tworzeniem muzyki w 2008 roku. W trakcie swojej jedenastoletniej kariery skupiali się bardziej na mniejszych wydawnictwach, ale gdy wydawali pełnometrażowe albumy, spotkały się one z pozytywnym odbiorem recenzentów. M.O.R.O.N. przed występem na Drownfest da jeszcze dwa koncerty – w Wołominie oraz we Wrocławiu.

IAMONE – koncept życia

Projekt IAMONE zaczął się w 2015 roku, ale na debiut trzeba było poczekać do 2018 roku Wszystko zaczęło się od ich pierwszego singla “Of Life: Awakening”, którym zwrócili uwagę wielbicieli wielu gatunków muzyki.

W zeszłym roku na rynku pojawił się również ich pierwszy długograj pt. „The Life Code”. Główną tematyką płyty jest… po prostu życie. Jednakże twórcy przedstawiają swoje spojrzenie na ten temat w sposób odkrywczy i pomysłowy. Nie tylko w warstwie tekstowej, ale również muzycznej.

Na „The Life Code” słychać bowiem muzykę orkiestralną, ambientową, a nawet filmową. Wszystko przemyślane i spójne. Warto dodać, że debiutancki album IAMONE ukazał się również w wersji wyłącznie instrumentalnej.

Burn The Witch – metalcore’owe palenisko

Burn The Witch to krakowski zespół wykonujący metalcore. Poprzez swoją karierę trwającą od przełomu 2007 i 2008 roku mieli zaszczyt dzielić scenę z takimi grupami jak m.in. While She Sleeps czy Of Mice & Men.

Ostatnio wydali kolejną płytę EP – „Auf Wiedersehen”, na której zespół zaprezentował się w zmienionym składzie. Oprócz tego mini-albumu Burn The Witch ma na swoim koncie „EP Malleus Maleficarum” z 2012 i „Spectress” z 2014.

Dirtred – pierwszy koncert od ponad 10 lat

Dirted zostało założone w 2008 roku. W tym czasie zespół wydała dwie EP-ki i jeden pełnowymiarowy album, czyli „Transmissions From Below” z 2018 roku. Grupa miała przez dość długi czas wyłącznie charakter studyjny. Teraz powraca do koncertowania. Pierwszą do tego okazją będzie właśnie Drownfest.

Obecny line-up Dirtred tworzą muzycy znani krakowskiej scenie z zespołów Drown My Day, Black Palm, Skull Bash oraz Blood Dries First. Są to: Andrzej Bańdo (wokal), Sławomir Wojtas (gitara), Michał Dzierwa (bas) oraz Adam Paniak (perkusja).

Podobne artykuły

Metalmania 2020: Razor i Truchło Strzygi dołączają do składu festiwalu

Paweł Kurczonek

Summer Dying Loud 2019: poznaj kolejnych wykonawców

Dominika Kudła

Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu

Szymon Grzybowski

Venom Inc. headlinerem Rock&Rose Fest w Kutnie

Szymon Grzybowski

Gojira zagra koncert na Mystic Festival 2020!

Szymon Grzybowski

Metalmania Open Air 2020: pierwsze zespoły, data, miejsce i ceny biletów

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz