KONCERTY

Northlane przyjedzie na jedyny koncert do Polski

Cztery albumy na koncie, setki koncertów, wiele prestiżowych nagród – to mocne argumenty, które przemawiają, aby 12 grudnia 2019 roku odwiedzić warszawski klub Proxima. Właśnie wtedy wystąpi tam metalcore’owa grupa Northlane, która pochodzi z Australii. Koncert będzie częścią europejskiej trasy, która będzie promowała nadchodzący wielkimi krokami album pt. „Alien”.

Piąty krążek w dyskografii Northlane swoją premierę będzie miał 2 sierpnia 2019. Podczas występu usłyszymy najbardziej znane utwory zespołu, czyli m.in. „Quantum Flux” i „Dispossesion” oraz piosenki z nadchodzącego wydawnictwa. Oprócz gwiazdy wieczoru na scenie zaprezentują się grupy Silent Planet i Void of Vision oraz specjalny gość, który zostanie ogłoszony już niedługo.

Northlane na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku
Northlane na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku

Bilety:

79 zł – https://winiarybookings.pl/bilety/northlane/
85 zł – biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos, Media Markt, Empik
95 zł – w dniu koncertu

„Alien” będzie bardzo osobistą i ważną płytą dla wokalisty Northlane, Marcusa Bridge’a. Wiele historii z jego życia zostało ukazanych na tym albumie:

Dorastałem z rodzicami, którzy byli mocno uzależnieni od heroiny i innych rzeczy. Z tym uzależnieniem przyszła agresja ze strony mojego taty, a moja mama przebywała w pobliżu handlarzy narkotyków i ludzi, którzy byli właścicielami klubów w Kings Cross. W takich miejscach nie powinno być dzieci. Zwłaszcza, gdy jesteś niemowlęciem wyrastającym na dziecko. Widziałem wiele szalonych rzeczy.

Marcus Bridge

Muzycy trochę poeksperymentowali brzmieniami na nadchodzącym krążku, o czym opowiedział gitarzysta Jon Deiley:

Chciałem stworzyć coś, co naprawdę oburzy ludzi. Wyrywam stronę z podręcznika i robię to obrzydliwe połączenie dźwięków, które być może nigdy nie zostały połączone. I myślę, że to dźwięk frustracji we mnie.

Jon Deiley

Jednym z supportów na koncercie będzie Silent Planet.

Jest to zespół, który lubi w swoich tekstach odnosić się do wielu tematów. Często poruszają w swoich utworach treści historyczne oraz rzeczy dotyczące ludzkich przeżyć. Całą twórczość zespołu genialnie podsumowuje ostatnia ich płyta pt. „When the End Began”, która swoją premierę miała 2 listopada 2018 roku. Zespół charakteryzują również bardzo ciekawe i oryginalne teledyski. Już w grudniu tego roku polska publiczność będzie mogła lepiej poznać twórczość metalcore’owej grupy Silent Planet.

Muzykom będą towarzyszyć również mniej doświadczeni koledzy z Void of Vision.

Void of Vision to założony w 2013 roku w Melbourne zespół, który ma na swoim koncie jeden album studyjny „Children of Chrome” z 2016 roku. Australijscy muzycy wydali również dwie epki: debiutancką „Broken//Bones” oraz „Disturbia” z 2017. Grupa jest niezwykle energiczna podczas swoich występów, dzięki czemu zgromadziła sporą widownię na całym świecie. Warto dodać, że mają już za sobą wiele koncertów w Europie, więc koncert będzie na wysokim poziomie.

Fot. Materiały prasowe

Zostaw komentarz