Pearl Jam w Polsce 2020
Strona główna » Pearl Jam w Polsce – szczegóły koncertu
KONCERTY

Pearl Jam w Polsce – szczegóły koncertu

W lipcu 2018 roku amerykańska legenda grunge’u wystąpiła po raz szósty w Polsce. Podczas krakowskiego wydarzenia wykonali dokładnie 30 utworów! W tak dużej setliście znalazły się największe hity grupy w tym m.in. „Alive”, „Once” czy „Even Flow”. Podczas niezwykłego show nie zabrakło niespodzianek. Jedną z nich był fakt, że zagrali jeden z utworów dla fana, dla którego był to już 50. koncert Pearl Jam w życiu.

W 2020 roku Pearl Jam powróci do Krakowa!

Tauron Arena ponownie zagości Eddiego Veddera i jego kompanię. 13 lipca 2020 roku Pearl Jam razem z grupą White Reaper wystąpi w naszym kraju. Będzie to część europejskiej trasy, która w sumie obejmie 13 koncertów.

Całość rozpocznie się 23 czerwca w Frankfurcie, a zakończy 22 lipca w Amsterdamie. Oprócz White Reaper jako supporty będą występować IDLES i Pixies. Na trasie nie pojawiły się gigi solowe. Muzycy wystąpią również na 4 festiwalach: Lollapalooza Stockholm i Lollapalooza Paris, Rock Werchter oraz American Express Presents BST Hyde Park.

Bilety na Pearl Jam w Krakowie

Sprzedaż wejściówek w przedsprzedaży rozpocznie się w piątek 7 grudnia. Wcześniej jednak możliwość zakupu będą mieli członkowie Ten Club, czyli oficjalnego fanklubu Pearl Jam, którzy zarejestrowali się do 1 grudnia.

Pearl Jam – co z nowym albumem?

Obecnie brakuje jakichkolwiek oficjalnych informacji na temat nagrywania przez członków Pearl Jam nowego dzieła. Przypomnę, że ostatnią częścią ich dyskografii jest album pt. „Lightning Bolt” z 2013 roku. Powoli muzycy zbliżają się do osiągnięcia tytułu, który kiedyś dzierżyły takie grupy jak Tool i Rammstein. Chodzi oczywiście o zespoły, które każą długo czekać na swoje nowe wydawnictwa.

Gitarzysta grupy, Stone Gossard na początku 2019 roku tak zapowiadał:

Nagramy płytę, jesteśmy w trakcie. W ciągu ostatnich kilku lat zabieraliśmy się za to ze cztery czy pięć razy, mamy więc tonę niedokończonych utworów. Jestem przekonany, że każdy ma w zanadrzu jakieś riffy, a Ed kilka notesów zapisanych tekstami. Teraz tylko musimy zamknąć się w jednym pomieszczeniu na sześć tygodni i coś z tego wyciosać.

Stone Gossard

„12 Days of Pearl Jam” – specjalna playlista ze świątecznymi singlami

W dniu ogłoszenia trasy, na platformach streamingowych ukazało się 12 singli związanych z tematyką bożonarodzeniową.

Podobne artykuły

Wardruna w 2019 roku na dwóch koncertach w Polsce

Dominika Kudła

Decapitated, Beyond Creation i Ingested we Wrocławiu

Mateusz Lip

Jinjer powróci na dwa koncerty do Polski

Bartłomiej Pasiak

Black River zagra pierwszy po kilkuletniej przerwie koncert

Lena Knapik

Bloodisle w trasie, zespół promuje debiutancki mini-album

Redakcja

Shining, Four Stroke Baron i Dreamarcher na dwóch koncertach w Polsce

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!