KONCERTY

Queensrÿche wystąpi 19 listopada 2019 w Krakowie

Kalendarz na przyszłą jesień i zimę coraz szybciej się zapełnia. Kolejni wykonawcy zapowiadają swoje występy na ten właśnie okres. Kolejnym koncertem wartym uwagi na pewno będzie występ grupy Queensrÿche, która 19 listopada 2019 roku zawita do krakowskiego klubu Kwadrat. Będzie to część trasy promującej najnowszy album grupy pt. „The Verdict”, którego premiera odbyła się 1 marca. Na scenie, oprócz gwiazdy metalu progresywnego, zobaczymy grecki zespół Firewind pod wodzą znanego gitarzysty, Gusa G. Podczas występu muzycy postarają się zagrać również utwory z najsłynniejszych wydawnictw Queensrÿche, tj. „Empire” czy „The Warning”.

„The Verdict” to szybka i nietypowa płyta, o czym zaświadczał przed jej premierą Todd La Torre:

„Utwory na nowej płycie wydają się bardziej rozpędzone, pojawia się więcej progresywnych pierwiastków, nietypowego metrum. Nie zabrakło też fajnego, bardziej nawiedzonego, przerażającego grania. Progresywnych elementów jest z pewnością więcej. Jak na mój gust, szykuje się wspaniały album Queensryche.”

Na dokładkę – Firewind.

Dla fanów mocnych brzmień koncert Queensrÿche nie będzie jedyną atrakcją tego dnia. Publiczność rozgrzeje grecka grupa Firewind. Liderem bałkańskiej grupy jest wybitny gitarzysta, Kostas Karamitrudis, którego lepiej znamy pod pseudonimem Gus G. Warto przypomnieć, że wioślarz przez kilka lat współpracował z Ozzym Osbournem oraz dosyć krótko z Arch Enemy. Muzycy będą promować album „Immortals” z 2017 roku. Obecnie zespół występuje w składzie:

  • Gus G. – gitara
  • Henning Basse – wokal
  • Petros Christo – bas
  • Bob Katsionis – keyboard, gitara
  • Jo Nunez – perkusja

Koncert odbędzie się we wtorek 19 listopada 2019 w klubie Kwadrat w Krakowie. Bilety są dostępne w cenie 95 zł w przedsprzedaży.

Podobne artykuły

Nile i Hate Eternal na czterech koncertach w Polsce w 2019 roku!

Agata Laszuk

Zbliżają się dwa polskie koncerty Myrkur

Lena Knapik

Pożegnalny koncert Non Iron – już 25 lutego w Toruniu

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz