KONCERTY

Rhapsody of Fire wystąpi w 2020 w warszawskiej Progresji

Teksty utworów metalowych dotyczą przeróżnych rzeczy, w tym fantastyki. Jednym z najbardziej znanych zespołów śpiewających na takie tematy jest włoski band Rhapsody of Fire. Grupa popularność zdobyła jednak pod innym szyldem. Chodzi tu oczywiście o Rhapsody, które swoimi opowieściami o świecie Algalord zjednało sobie fanów na całym świecie.

Rhapsody of Fire ma na swoim koncie dwanaście albumów studyjnych

Ostatni z nich, „The Eight Mountain” będzie promowany podczas przyszłorocznej trasy, która również zawita do Polski. Koncert odbędzie się 24 lutego 2020 roku w stołecznym klubie Progresja. Jednak promocja nowego wydawnictwa nie będzie jedynym powodem tej wizyty.

Na przyszły rok przypada 20. rocznica wydania „Dawn of Victory”

Trzeci album studyjny włoskich muzyków został wydany 28 listopada 2000 roku. Była to część „Emerald Sword Saga”, w której członkowie Rhapsody opowiadali o walce dobra ze złem w Algalordzie. Podczas warszawskiego koncertu z całą pewnością nie zabraknie piosenek z „Dawn of Victory” oraz najnowszego „The Eight Mountain”. Warto dodać, że przed gwiazdą wieczoru zagra support, ale jeszcze na ten moment nie wiemy, kto to będzie. Bilety będą dostępne już od 9 września w cenie 100 zł, a w dniu koncertu będą dostępne wejściówki droższe o 20 zł.

W składzie Rhapsody of Fire mnóstwo nowych twarzy

Ostatni album włoskiego zespołu jest pierwszym nagranym z wokalistą Giacomem Volim oraz perkusistą Manu Lotterem, którzy wstąpili do szeregów Rhapsody of Fire w 2016 roku. W grupie występują również Roberto de Micheli, który wstąpił w szeregi załogi muzyków w 2011 roku, oraz Alessandro Sala, który dołączył cztery lat później. Jedynym członkiem dawnego Rhapsody, który wciąż tworzy w grupie jest Alex Staropoli.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Devin Townsend w 2019 roku zagra w Polsce

Paweł Kurczonek

Legendy Metalu powrócą – oświadczenie organizatora

Tomasz Koza

Legendy Metalu: w grudniu kolejne koncerty w ramach trasy

Tomasz Koza

Five Finger Death Punch, Megadeth i Bad Wolves w Polsce w 2020 roku

Tomasz Koza

The Sixpounder ogłasza trasę koncertową i przedstawia nowego gitarzystę

Bartłomiej Pasiak

Mortiis zagra koncert w krakowskim „Zaścianku”

Bartłomiej Pasiak

1 komentarz

Slayer 12 września 2019 at 21:20
0

Myślałem, że koleś na środku to Michał Szpak 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz