KONCERTY

Septicflesh już w przyszłym tygodniu w Polsce

Przed dwoma laty swoją premierę miał tytuł „Codex Omega”; dziesiąty krążek studyjny w dorobku Septicflesh. Zespół nadal promuje świetnie przyjęty album. Na początku marca ruszyła europejska trasa, która obejmie w sumie aż czterdzieści pięć występów. Również w Polsce.

Septicflesh wystąpi w naszym kraju już w przyszłym tygodniu.

W pierwszy weekend kwietnia kluby w Poznaniu oraz Warszawie wybrzmią techniczną precyzją połączoną z podniosłym, a niekiedy złowieszczym tonem muzyki symfonicznej. Tego kierunku Grecy trzymają się od czasów znakomitego „Communion”, którym powrócili po kilkuletniej przerwie w 2007 roku. Kolejne trzy płyty to konsekwentny rozwój obranej konwencji. Swoista wizytówka, zdobna ponadto w specyficzną oprawę graficzną, której autorem jest wokalista grupy, Spiros „Seth” Antoniou.

U boku Septicflesh wystąpią trzy kapele.

Pierwsza z nich powstała w tym samym roku co headliner kwietniowych wieczorów. Uformowana w Brazylii przez trzech braci pod nazwą Krisiun. W pięć lat ukazał się studyjny debiut grupy, „Black Force Domain”, związany ściśle z tematyką antychrześcijańską. Od tamtej pory zespół zwolnił nieco tempo, nadal jednak trwając w brutalniejszym odcieniu death metalu. We wrześniu ukazał się ostatni album Krisiun, „Scourge of the Enthroned”.

Line – up zamykają Diabolical oraz Science of Disorder.

Diabolical zaprezentuje nam połączenie dwóch biegunów. Tu black metal przeplatać się będzie z deathem, a growl pozwoli wybrzmieć czystym partiom i melodyjności. Wieczór otworzy najmłodszy stażem Science of Disorder.

Szczegóły koncertu Septicflesh, Krisiun, Diabolical, Science of Disorder:

  • 06.04.2019 / g. 19:00
  • Poznań / u Bazyla
  • Bilety: 79zł, 84zł (biletomat, eventim, ticketmaster), 89zł w dniu koncertu
  • 07.04.2019 / g.19:00
  • Warszawa / Proxima
  • Bilety: 79zł, 84zł (biletomat, eventim, ticketmaster), 89zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

Mgła, Revenge oraz Doombringer już za tydzień na 4 koncertach w Polsce

Redakcja

God Is An Astronaut wystąpi 17 lipca we Wrocławiu!

Bartłomiej Pasiak

Metalcore z Antypodów – The Amity Affliction już 27 czerwca zagra w Poznaniu

Redakcja

Zostaw komentarz