PŁYTY

Death Angel: szczegóły nowego albumu “Humanicide”

Tydzień temu ukazał się singiel otwierający najnowszą płytę Death Angel: “Humanicide”. Dziewiąte wydawnictwo studyjne pod tym samym tytułem trafi do rąk fanów już 31 maja w barwach Nuclear Blast Records. Z kolei wczoraj trafił do sieci pierwszy trailer, w którym muzycy opowiadają o powstawaniu albumu.


Poniżej obszerna wypowiedź Roba Cavestany, gitarzysty Death Angel, odnośnie prac oraz emocji towarzyszących powstawaniu albumu:

Pisząc muzykę na „Humanicide”, celowałem jednocześnie w utwór otwierający, który zebrałby w sobie wszystkie elementy thrash metalowego dzieła. Mam na myśli klasyczne intro przechodzące w dziki riff z Bay Area. Z rozbudowaną sekcją, wybijającą mosh pit nim uderzy gitarowe solo. Całość zwieńczona maniakalną partią prowadzącą do końca. Wszystko to potrzebowało jeszcze tylko tekstu i wokalu będącego w stanie zmierzyć się z tą intensywnością. Mark spełnił swój obowiązek w całej mierze. Moim zdaniem nigdy nie odwalił lepszej roboty. Sam utwór jest jednym z moich ulubionych, jakie do tej pory napisaliśmy. Zdaje się być następcą „Thrown to the Wolves”. Nie mogę się doczekać, aż zagramy go na żywo.

Jestem podekscytowany myślą o zaprezentowaniu światu dziewiątego albumu Death Angel. Ten zbiór utworów reprezentuje zespół w jego obecnym stanie. Czyli zjednoczony, pełen sił i wygłodniały niczym wilk! Chciałem, aby to wydawnictwo było dość zróżnicowane stylistycznie, przy jednoczesnym zachowaniu parametrów odpowiednich dla metalu. Jako grupa zasłynęliśmy już z przekraczania granic własnych możliwości i tym razem ponownie nam się to udało. Tak wiele emocji jest zawartych w naszych utworach. Wypatruję momentu, w którym włączymy je do koncertowej setlisty.

Rob Cavestany

Przypomnijmy raz jeszcze pierwszy singiel, tytułowy “Humanicide”:

Nad produkcją płyty, tak jak w przypadku poprzednich trzech, ponownie pochylił się Jason Suecof (Deicide, Trivium). Miks oraz mastering powierzono Tedowi Jensenowi, którego nazwisko widnieje obok takich zespołów jak Pantera czy Slipknot. Stroną wizualną zajął się z kolei Brent Elliott White, mający na swoim koncie współpracę z m.in. Lamb of God i Megadeth.

Z początkiem czerwca zespół wyruszy w europejską trasę promującą nowe wydawnictwo. Już drugim jej przystankiem będzie Polska. Grupa wystąpi przed Arch Enemy 3 czerwca we wrocławskim klubie A2.

Death Angel - Humanicide, 2019
Death Angel – Humanicide, 2019

Tracklista “Humanicide”:

01. Humanicide
02. Divine Defector
03. Aggressor
04. I Came For Blood
05. Immortal Behated
06. Alive and Screaming
07. The Pack
08. Ghost of Me
09. Revelation Song
10. Of Rats and Men
11. The Day I Walked Away (bonus track)

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Cyhra, czyli nowy zespół byłych muzyków In Flames, Amaranthe, Mekong Delta ujawnił pierwszy singiel

Tomasz Koza

Wielka zbiórka Wintersun już trwa. Oczekiwania przerosły wszystkich!

Lena Knapik

Devin Townsend: nowa płyta w połowie marca 2019

Dominika Kudła

Zostaw komentarz