Death Angel
Strona główna » Death Angel: szczegóły nowego albumu “Humanicide”
PŁYTY

Death Angel: szczegóły nowego albumu “Humanicide”

Tydzień temu ukazał się singiel otwierający najnowszą płytę Death Angel: “Humanicide”. Dziewiąte wydawnictwo studyjne pod tym samym tytułem trafi do rąk fanów już 31 maja w barwach Nuclear Blast Records. Z kolei wczoraj trafił do sieci pierwszy trailer, w którym muzycy opowiadają o powstawaniu albumu.


Poniżej obszerna wypowiedź Roba Cavestany, gitarzysty Death Angel, odnośnie prac oraz emocji towarzyszących powstawaniu albumu:

Pisząc muzykę na „Humanicide”, celowałem jednocześnie w utwór otwierający, który zebrałby w sobie wszystkie elementy thrash metalowego dzieła. Mam na myśli klasyczne intro przechodzące w dziki riff z Bay Area. Z rozbudowaną sekcją, wybijającą mosh pit nim uderzy gitarowe solo. Całość zwieńczona maniakalną partią prowadzącą do końca. Wszystko to potrzebowało jeszcze tylko tekstu i wokalu będącego w stanie zmierzyć się z tą intensywnością. Mark spełnił swój obowiązek w całej mierze. Moim zdaniem nigdy nie odwalił lepszej roboty. Sam utwór jest jednym z moich ulubionych, jakie do tej pory napisaliśmy. Zdaje się być następcą „Thrown to the Wolves”. Nie mogę się doczekać, aż zagramy go na żywo.

Jestem podekscytowany myślą o zaprezentowaniu światu dziewiątego albumu Death Angel. Ten zbiór utworów reprezentuje zespół w jego obecnym stanie. Czyli zjednoczony, pełen sił i wygłodniały niczym wilk! Chciałem, aby to wydawnictwo było dość zróżnicowane stylistycznie, przy jednoczesnym zachowaniu parametrów odpowiednich dla metalu. Jako grupa zasłynęliśmy już z przekraczania granic własnych możliwości i tym razem ponownie nam się to udało. Tak wiele emocji jest zawartych w naszych utworach. Wypatruję momentu, w którym włączymy je do koncertowej setlisty.

Rob Cavestany

Przypomnijmy raz jeszcze pierwszy singiel, tytułowy “Humanicide”:

Nad produkcją płyty, tak jak w przypadku poprzednich trzech, ponownie pochylił się Jason Suecof (Deicide, Trivium). Miks oraz mastering powierzono Tedowi Jensenowi, którego nazwisko widnieje obok takich zespołów jak Pantera czy Slipknot. Stroną wizualną zajął się z kolei Brent Elliott White, mający na swoim koncie współpracę z m.in. Lamb of God i Megadeth.

Z początkiem czerwca zespół wyruszy w europejską trasę promującą nowe wydawnictwo. Już drugim jej przystankiem będzie Polska. Grupa wystąpi przed Arch Enemy 3 czerwca we wrocławskim klubie A2.

Death Angel - Humanicide, 2019
Death Angel – Humanicide, 2019

Tracklista “Humanicide”:

01. Humanicide
02. Divine Defector
03. Aggressor
04. I Came For Blood
05. Immortal Behated
06. Alive and Screaming
07. The Pack
08. Ghost of Me
09. Revelation Song
10. Of Rats and Men
11. The Day I Walked Away (bonus track)

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego albumu Azarath w całości!

Tomasz Koza

Nowy album Kataklysm już za pół roku. Kontrakt z Nuclear Blast przedłużony

Lena Knapik

Korn: znamy szczegóły nowego wydawnictwa

Dominika Kudła

Amorphis w studio. Nowy album zespołu w drodze

Dominika Kudła

Necrophobic – premiera nowej płyty już w lutym

Agata Laszuk

Vader: “The Empire” dostępny do pobrania i odsłuchu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!