Strona główna » Już 20 i 21 listopada Sólstafir zagra w Gdańsku i Warszawie
KONCERTY

Już 20 i 21 listopada Sólstafir zagra w Gdańsku i Warszawie

Rock Rebel: rabat + flaga gratis
Rock Rebel: rabat + flaga gratis

Wielkimi krokami zbliżają się dwa polskie koncert jednego z najoryginalniejszych zespołów w Europie, czyli islandzkiego Sólstafir. Koncerty zaplanowano na 20 listopada w gdańskim klubie B90 i 21 listopada w warszawskiej Progresji. Będą to jednocześnie pierwsze występy w ramach trasy po Starym Kontynencie. Do końca roku Sólstafir zagra w sumie ponad 30 razy.

Sólstafir zaczynał w połowie lat 90. XX wieku jako zespół black metalowy.

Dziś jednak jest bardzo odległy od pierwotnych fascynacji. Muzyka, którą gra obecnie Sólstafir to mieszanka rocka, muzyki psychodelicznej, ale członkowie kapeli nie boją się śmielej sięgać po elementy muzyki elektronicznej, nie zapomnieli również, że kiedyś grali ciężej i stosują również takie środki wyrazu.

Już samo połączenie gatunków i styli sprawia, że twórczość Sólstafir trudno jednoznacznie sklasyfikować. Dodatkowo jednak cały dorobek Sólstafir unurzany jest w gęstym islandzkim sosie. Dość powiedzieć, że wszystkie teksty śpiewane są w rodzimym języku muzyków, dodatkowo nad wszystkim unosi się wyjątkowa aura tajemniczości, smutku, ale również spokoju i dziwnego piękna.

Sólstafir w swoim dorobku ma sześć krążków.

Wszystkie zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Ostatnia płyta kapeli to „Berdreyminn” z 2017 roku. Jest to jednocześnie wydawnictwo najdalsze od metalu, co nie przeszkodziło Sólstafir odwiedzić podczas trasy promującej najważniejszych festiwali metalowych w Europie.

Koncerty Sólstafir, które zorganizowane zostaną 20 listopada (wtorek) w Gdańsku i 21 listopada (środa) w Warszawie będą odpowiednio ósmym i dziewiątym występem Islandczyków w naszym kraju. Na obu koncertach gwieździe wieczoru towarzyszyć będą dwa suporty. Folk-rockowy Arstidir z Islandii oraz szwedzka wokalistka Louise Lemón, której twórczość określa się jako… death gospel.

Bilety na oba występy Sólstafir w Polsce są jeszcze dostępne.

Można je kupić za pośrednictwem serwisów internetowych: Soundrive (na koncert w Gdańsku) oraz Knock Out Productions (na koncert w Warszawie). Wejściówki w cenie 80 zł (w dniu koncertu 90 zł).

Podobne artykuły

Bury Tomorrow wraca do Polski na jedyny koncert w 2019 roku!

Bartłomiej Pasiak

Shining już za niecały tydzień na dwóch koncertach w Polsce

Agata Laszuk

Frontside, Mentor i Hostia na wspólnej trasie – Innowiercy Tour 2019

Bartłomiej Pasiak

Sólstafir na kolejnym w tym roku koncercie w Polsce

Lena Knapik

Żeński coverband Iron Maiden – The Iron Maidens w Polsce!

Agata Laszuk

The Gathering w Polsce z okazji jubileuszowej trasy!

Agata Laszuk

Zostaw komentarz