INNE

Gitarzysta Anthrax o tym, jak papieros uratował palce u stóp Lemmy’ego

Rock Rebel: rabat + flaga gratis
Rock Rebel: rabat + flaga gratis

Gitarzysta Anthrax, Scott Ian opowiadał ostatnio w wywiadzie dla serwisu Landy.Audio o swojej przyjaźni z frontmanem MotörheadLemmym Kilmisterem, który zmarł w grudniu 2015 roku w wieku 70 lat, niedługo po zdiagnozowaniu raka.

Ian zapytany o to, czy Lemmy przejawiał objawy choroby na kilka miesięcy przed śmiercią, odpowiedział:

Nie, wtedy jeszcze nie był tak chory. W pewnym momencie zdiagnozowano u niego cukrzycę, o ile dobrze pamiętam, więc walczył z tym. Pamiętam, jak w pewnym momencie usłyszałem, że Lemmy przerzucił się na wódkę. To był news. W rockowym świecie, to był znaczący news. Słyszałem: “Lemmy dostał cukrzycy i z powodu cukru skończyły się czasy Jacka [Danielsa] i Coli”. Przerzucił się na wódkę. Pomyślałem, że po 50 latach to naprawdę wielka rzecz.

Scott Ian

Muzyk kontynuuje:

Spędziłem z nim kupę czasu przez te lata, na szczęście dla mnie. To był przywilej – spędzić 30 lat, znając go i przyjaźnić się z nim. Pewnego razu zapytałem go, czy kiedykolwiek zrezygnuje z palenia papierosów. Oczywiście nie zamierzał rzucać palenia. Nie zamierzał również rzucić picia.

Scott Ian

Jak pokazuje późniejsza historia, papieros uratował Lemmy’ego przed amputacją kilku palców u stopy. Według Iana:

Kiedy walczył z cukrzycą, kilka jego placów u stóp sczerniało z powodu złego krążenia. Doktor w Los Angeles powiedział mu, że musi niezwłocznie trafić na salę operacyjną, gdzie palce zostaną amputowane. Lemmy jednak postanowił zasięgnąć drugiej opinii. Poleciał do Londynu, gdzie kolejny lekarz powiedział mu to samo co pierwszy. Stwierdził, że to nagły wypadek i zarządził natychmiastową operację. Lemmy w tym czasie w gabinecie lekarskim zapalił sobie papierosa. Ktoś mu powiedział, że w tym miejscu nie można palić, on odpowiedział: “Cóż, jeśli mam stracić palca u nogi, będę przy tym palił pieprzonego papierosa”. Upomniano go jeszcze raz, więc wyszedł i trafił do jeszcze innego lekarza, który powiedział mu, że wystarczy zmiana diety, a palce wrócą do normy. Wprowadził kilka zmian w swoim żywieniu i rzeczywiście, nie musiał już ucinać palców. Można więc powiedzieć, że papieros uratował go przed amputacją części jego ciała.

Scott Ian

Warto dodać, że właśnie po tym wydarzeniu Kilmister zaczął używać dietetycznej Coli zamiast zwykłej do swoich Jack-and-Coke.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

In Flames: „Nigdy nie nagrywamy dwóch takich samych płyt”

Agata Laszuk

Tom „Angelripper” Such: „Nie boję się o siebie – boję się o dzieci i przyszłe pokolenia”

Agata Laszuk

Sakis Tolis: “Założyliśmy zespół, bo chcieliśmy brzmieć jak nasi ówcześni idole” (Wywiad)

Dominika Kudła

Zostaw komentarz