KONCERTY

Nadciąga zniszczenie: styczniowa trasa Witchmaster + Embrional + Brüdny Skürwiel

2019 rok oznacza dla zespołu Witchmaster wyjątkowy jubileusz; w tym właśnie roku mija dokładnie 20 lat od wydania ich debiutanckiego albumu „Violence and Blasphemy”, wydanego nakładem Pagan Records!

Dla fanów może to oznaczać tylko jedno… Przygotujcie się na istną destrukcję!

Witchmaster w towarzystwie Embrional i Brüdnego Skürwiela już w styczniu ruszą w trasę koncertową, w czasie której nie zaznacie litości. Ta wyjątkowa, obrazoburcza pielgrzymka obłędu i zgorszenia obejmie aż dziewięć miast, a wszystko to zawdzięczać możemy nieocenionemu Left Hand Sounds.

Witchmaster (black/thrash metal)

Zespół raczej nie przypadnie do gustu tym, którzy lubią metal w wydaniu łagodnym i przyjemnym… Zielonogórski kwartet zdobył dusze fanów metalu grając oburzający wręcz koncert na Thrash’em All Festival i z miejsca trafił do grona najbardziej szanowanych wykonawców polskiej sceny metalowej.

Ich twórczość cechuje obłędna dzikość, połączona z umiłowaniem autodestrukcji i pogardą dla ludzkich wartości i ta niezwykła iskra, która rozpala ogień budzący najgorsze, najniższe instynkty, jakie kryje w sobie ludzkość. Panowie nie uznają kompromisów i atakują w sposób bezlitosny, obrazoburczy, wręcz plugawy. Czyż nie taki charakter ma metal w swojej czystej formie?


Embrional (death metal)

Death metalowi rzeźnicy z Embrional obecni są na scenie od piętnastu lat, zaś lada chwila wydadzą swój nowy album. Delikatnie ujmując, nie słyną z łagodności – jedną z inspiracji zespołu stanowi amerykańska szkoła Immolation czy Incantation.

Teksty opowiadają o najciemniejszych zakątkach ludzkiego umysłu i ciemności, która się w nich czai; a wszystko to polane krwawym sosem i podane na tacy najwyższej jakości, choć poczerniałej od krwi – jak przystało na czołowego reprezentanta death metalu w Polsce. Nie wierzycie? Przyjdźcie zobaczyć Embrional w akcji i przekonajcie się sami.

Brüdny Skürwiel (black, thrash, speed metal)

Choć Brüdny Skürwiel ma znacznie krótszy staż sceniczny od wspomnianych wcześniej zespołów, w niezwykle szybkim tempie skradł serca publiczności – niekoniecznie samą budzącą pewnego rodzaju sympatię nazwą. Żywiołowość, wyraźna słabość do oldskulowego wydania metalu, wyśmiewanie wszystkiego co święte, uniesiona w charakterystycznym dla Venom geście pięść, zaś w drugiej ręce puszka Żubra – tej grupy po prostu nie da się pomylić z żadną inną, i to już od pięciu lat.

Obecność chłopaków na zbliżającej się trasie koncertowej oznacza tylko jedno – publika dostanie 99% metalu… zaś pozostały 1% stanowić będzie piwo – ale tego zapewne się spodziewaliście.

XX years of Violence & Blasphemy

 • 11.01. Gliwice, Mrowisko
 • 12.01. Łódź, Magnetofon
 • 13.01. Gdynia, Ucho
 • 14.01. Warszawa, VooDoo
 • 15.01. Lublin, Graffiti
 • 16.01. Rzeszów, Vinyl
 • 17.01. Wrocław, Liverpool
 • 18.01. Poznań, U Bazyla
 • 19.01. Zielona Góra, Wyspa

Bilety:

 • 40 zł (przedsprzedaż)
 • 50 zł (w dniu koncertu)

Dostępne online na stronie organizatora oraz w stałych punktach sprzedaży w poszczególnych miastach.

Podobne artykuły

DevilDriver na jedynym koncercie w Warszawie!

Bartłomiej Pasiak

Eluveitie, Lacuna Coil i Infected Rain na dwóch koncertach w grudniu

Dominika Kudła

The Sixpounder ogłasza trasę koncertową i przedstawia nowego gitarzystę

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz