KONCERTY

Swallow The Sun, October Tide oraz Oceanwake na jedynym koncercie w Polsce

Melodyjno-doomowe brzmienia prosto ze Skandynawii nawiedzą w listopadzie Kraków. Na jedynym w naszym kraju koncercie zagra fiński Swallow The Sun, a na scenie towarzyszyć mu będą October Tide oraz Oceanwake.

Swallow The Sun jest jednym z wiodących przedstawicieli fińskiej klimatycznej muzyki, łączącej death, doom i melodyjny metal

Powstał w 2000 i od tamtej pory swoją niepożytkowaną energię zamienił w siedem studyjnych albumów. Dyskografię zamyka wydany przez Century Media na początku tego roku krążek “When a Shadow Is Forced Into The Light”.

Publiczność przed występem Swallow The Sun rozgrzeje szwedzki October Tide oraz fiński Oceanwake

October Tide początkowo istniał jako poboczny projekt grających na co dzień w dobrze znanej fanom doom metalu formacji Katatonia muzyków Jonasa Renkse i Fredrika Norrmana. Powstał w 1994 roku. Po wydaniu dwóch płyt rozwiązał się w 1999, aby po dziesięciu latach powrócić na scenę w nieco zmienionym składzie. Kapela będzie promować nowy, wydany w maju krążek zatytułowany “In Splendor Below”.

Koncert odbędzie się 9 listopada w krakowskim klubie Zaścianek. Bilety w cenie 80 zł (przedsprzedaż) oraz 90 zł (w dniu koncertu) są dostępne tutaj.

Źródło: Materiały prasowe

Zostaw komentarz