Strona główna » Trasa Hell Over Europe wraca do Polski wraz z Aborted i Entombed A.D.
KONCERTY

Trasa Hell Over Europe wraca do Polski wraz z Aborted i Entombed A.D.

Trasa Hell Over Europe cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich fanów death metalu. Już niedługo po raz trzeci muzycy wyruszą w trasę po Starym Kontynencie. Podczas tej edycji na scenach pojawią się: Aborted, Entombed A.D., a jako support będzie występować duński zespół Baest.

Mamy dobrą wiadomość dla polskich fanów tych kapel

Już 23 października 2019 roku w stołecznym klubie Proxima zagrają headlinerzy tegorocznej trasy oraz support. To już kolejny raz, kiedy Hell Over Europe zawita do Polski. Podczas jej pierwszej edycji muzycy (Aborted, Exhumed, Origin, Miasmal) odwiedzili Kraków i Wrocław, a za drugim razem odwiedzili poznański klub „U Bazyla” (wystąpili wtedy Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin).

Szczegóły koncertu:

Aborted + Entombed A.D.
Support: Baest
23.10.2019 g. 19:00
Warszawa / Proxima

75 zł – https://winiarybookings.pl/bilety/aborted-entombed-a-d/
80 zł – biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos.pl, Media Markt, Empik
90 zł – w dniu koncertu

Aborted
Aborted, fot. materiały prasowe

Aborted, czyli belgijskie mocne uderzenia

Grupa została założona w 1995 roku w Beveren. Przez wiele lat przewinęło się przez zespół wielu muzyków, w tym m.in. Dirk Verbeuren, który obecnie występuje z Megadeth. Mają na swoim koncie dziesięć albumów studyjnych, z czego każdy z nich jest równie mocny i potrafi wywołać dreszcz emocji podczas słuchania. Przez swoją prawie 25. karierę grali koncerty prawie w całej Europie i dalej się nie nudzą. Obecnie w Aborted występują: Sven de Caluwe – wokal, Ken Bedene – perkusja, Ian Jekelis – gitara oraz Stefano Franceschini – bas. Na koncertach występuje również Harrison Patuto, który gra na wiośle. Po koncercie możemy się spodziewać, że zatrzęsie ziemią w całej Warszawie.

Entombed A.D.
Entombed A.D., fot. materiały prasowe

Entombed A.D. został założony w 2014 roku przez członków grupy Entombed

Po rozpadzie w drugim z tych zespołów muzycy postanowili zająć się nowym projektem, który nazwali Entombed A.D., który stylem nie odbiega za bardzo od macierzystej grupy. Na ten moment szwedzcy muzycy wydali dwa longplay’e: „Back to the Front” z 2014 roku i „Dead Dawn” z 2016 roku.

Wydanie ich nowej płyty zostało zaplanowane na 30 sierpnia. Podczas Hell Over Europe III będą promować wyczekiwane wydawnictwo. Reasumując, Entombed A.D. to porządny death metal ze Szwecji, który warto posłuchać na żywo.

Jako support wystąpi duński zespół Baest

Ta grupa dała się poznać polskiej publiczności dzięki wspólnej trasie z Decapitated. Duńczycy mają na swoim koncie jedynie jeden album studyjny, który wypuścili w zeszłym roku. Mowa tu o płycie „Danse Macabre”. Muzycy sami o swojej muzycy mówią, że jej hołdem dla twórców death metalu, i że starają się grać w ich stylu.

Podobne artykuły

Helloween zagra w Polsce w 2020 roku – szczegóły koncertu

Bartłomiej Pasiak

Turbo zagra jako support na polskich koncertach Uriah Heep

Bartłomiej Pasiak

Anti-Flag powróci do Polski w 2020 roku

Mateusz Lip

Obscura i God Dethroned zagrają w Krakowie i Warszawie w 2020 roku

Mateusz Lip

SUMA, Totenmesse i Popiół dołączają do Into The Abyss Festival IV we Wrocławiu

Agata Laszuk

Kat przerywa trasę z powodu stanu zdrowia Romana Kostrzewskiego

Agata Laszuk

Zostaw komentarz