KONCERTY

Insomnium, The Black Dahlia Murder i Stam1na na dwóch koncertach w Polsce
Jesienią w dwóch polskich miastach rozbrzmi potężna dawka melodyjnego death metalu. 21 listopada w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później, 22 listopada, we wrocławskiej Pralni wystąpią Finowie z Insomnium i Amerykanie z The Black Dahlia Murder. Na scenie towarzyszyć im będzie fińska Stam1na wykonująca szeroko pojętą muzykę metalową.

Insomnium jest w trakcie prac nad swoim ósmym krążkiem, który ma się ukazać jesienią nakładem Century Media Records.

Sama idea kapeli zrodziła się w połowie lat 90. w głowie Ville Frimana (gitara i wokal), który z Markusem Hirvonenem (perkusja) i Niilo Sevänenen (wokal i gitara basowa) stanowi niezmienny do dzisiaj fundament zespołu. Przez ponad 20 lat istnienia muzycy wypracowali swój własny styl, który opiera się na melodyjnym death metalu z domieszkami industrialu czy rocka progresywnego, a także cięższych, doomowych elementów. W Finlandii od 2009 roku albumy formacji kwalifikują się w pierwszej dziesiątce zestawień płytowych, a wydany w 2016 roku “Winter’s Gate” dotarł do szczytu listy.

The Black Dahlia Murder również jest w trakcie pisania nowego materiału.

Kapela planuje latem wkroczyć do studia, aby zarejestrować następcę zamykającego póki co dyskografię “Nightbringers” z 2017 roku. Założycieli formacji, czyli Trevora Strnada (wokal) i Briana Eschbacha (gitara) od 2012 roku wspierają Max Lavelle (gitara basowa) oraz Alan Cassidy (perkusja). Najmłodszy stażem w zespole jest gitarzysta Brandon Ellis, który dołączył do składu w 2016. Więcej o nadchodzącej płycie i wkładu Ellisa w tworzenie muzyki TBDH można przeczytać poniżej:

Trwają prace nad nowym albumem The Black Dahlia Murder

  • 21 listopada (czwartek) – Kraków – klub Kwadrat
  • 22 listopada (piątek) – Wrocław – klub Pralnia.

Bilety w cenie 90 zł (przedsprzedaż) oraz 100 zł (w dniu koncertu) są dostępne pod tym adresem https://sklep.knockoutprod.net/pl/

Podobne artykuły

Black River zagra pierwszy po kilkuletniej przerwie koncert

Lena Knapik

Mortiis zagra koncert w krakowskim „Zaścianku”

Bartłomiej Pasiak

My Own Abyss rusza w trasę koncertową – krakowscy metalcore’owcy zagrają w pięciu miastach

Szymon Grzybowski

Lindy-Fay Hella, wokalistka Wardruny na solowym koncercie w Polsce

Lena Knapik

Mercyful Fate w odmienionym składzie zawita do Europy latem 2020!

Mateusz Lip

Slipknot na koncercie w Polsce w 2020 roku!

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz