KONCERTY

22 września 2019 w Poznaniu wystąpią: Misþyrming, Darvaza i Vortex of End

We wrześniu czeka nas duża dawka black metalowych przeżyć, która jest związana ze wspólnym koncertem trzech zespołów. W poznańskim klubie „U Bazyla” zaprezentuje się islandzka grupa Misþyrming. Proszę nie patrzeć na kraj pochodzenia muzyków, bo pod sceną będzie naprawdę gorąco. Jednak to nie wszystko, bo tego samego dnia na tej scenie zaprezentuje się międzynarodowy projekt – Darvaza i francuscy metalowcy z Vortex of End. Będzie to jedyny polski przystanek tych grup podczas ich wspólnej trasy. Bilety na ten wyjątkowy koncert już są w sprzedaży, w cenie 60 zł za sztukę.

Główną gwiazdą wieczoru islandzki Misþyrming

Mają na swoim tylko dwa albumy, ale jednoznacznie możemy ich zaliczyć do grona najważniejszych wykonawców black metalu z Islandii. Swoje demoniczne granie po raz pierwszy zaprezentowali na debiutanckiej płycie pt. „Söngvar elds og óreiðu” z 2015 roku. Można nie przepadać za tym podgatunkiem metalu, ale po usłyszeniu każdy największy przeciwnik black metalu powie, że ich sposób przekazu treści robi wrażenie. Islandczycy rozwinęli skrzydła na drugim wydawnictwie – „Algleymi”, gdzie jeszcze bardziej wyróżnia się ich charakterystyczny styl. Na żywo będzie to brzmiało równie dobrze, co na longplay’ach.

Darvaza również zawita do Polski

Ten zespół jest wspólnym projektem muzyków z Włoch i Norwegii. I trzeba im przyznać, że wychodzi im to na bardzo wysokim poziomie. W ciągu ich dosyć krótkiej kariery scenicznej wydali 3 minialbumy. Ostatni z nich, „Darkness in Turmoil” trzyma fason i porządnie wpisuję się w klasyczne blackmetalowe tradycje. Warto dodać, że członkowie Darvazy to wulkany energii na scenie. Na pewno nie będzie nudno i będzie to idealna okazja, aby siać postrach.

Vortex of End będzie promować trzeci album

Francuzi z Vortex of End wydadzą 31 maja 2019 roku swoją kolejna płytę studyjną pt. „Ardens Fvror”. Muzycy z tej grupy dobrze uczyli się w francuskiej szkole black metalu, i godnie reprezentują swoich wybitnych twórców tego podgatunku. Warto przekonać się na własnej skórze, co znaczą mocne uderzenia w wykonaniu tych metalowców, którzy już 22 września wystąpią w klubie „U Bazyla”.

Szczegóły koncertu:

MisÞyrming + Darvaza + Vortex of End
22.09.2019 g. 18:30
Poznań, Klub u Bazyla (ul. Norwida 18A)

Bilety:

60 zł (przedsprzedaż) – https://lefthandsounds.org/bilety/
70 zł (w dniu koncertu)

Podobne artykuły

Nile i Hate Eternal na czterech koncertach w Polsce w 2019 roku!

Agata Laszuk

XX-lecie Bloodthirst już w najbliższą sobotę w Poznaniu!

Redakcja

Mistrzowie upiornej narracji – Carach Angren już 12 lipca zagra w Warszawie

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz