Strona główna » “So Far… So Good… So Megadeth”, książka o zespole już niebawem
KSIĄŻKI NEWSY

“So Far… So Good… So Megadeth”, książka o zespole już niebawem


Lada chwila, bo już 17.09.2018, będzie mieć miejsce polska premiera książki o mistrzach thrash metalu – grupie Megadeth. Książka, której autorem jest Martin Popoff ukaże się nakładem Wydawnictwa Kagra. Na stronie Wydawnictwa ruszyła już przedsprzedaż.

W zapowiedzi książki “So Far… So Good… So Megadeth” czytamy:

„Seria thrashowych klasyków, serwowana przez Megadeth od połowy lat 80-tych i przez lata 90-te, nadal cieszy się uznaniem wśród społeczności metalowej, choć wszyscy dawni koledzy lidera zespołu, Dave’a Mustaine’a – oprócz jednego Dave’a “Juniora” Ellefsona – dawno już poznikali w mrokach historii.

Tamte lata stały pod znakiem niezdrowych relacji między Mustaine’m i jego byłymi kolegami z Metalliki, ale i całej masy wspaniałego metalu, z jakim zespół wychodził w miarę jak coraz bardziej piął się w górę, począwszy od albumów ‘Peace Sells’ i ‘So Far, So Good… So What!’, przez znakomite klasyki gatunku, a mianowicie ‘Rust In Peace’ i ‘Countdown To Extinction’. Potem jednak przyszła kolej na ‘Cryptic Writings’ i ‘Risk’, albumy, które zagroziły istnieniu grupy, ale i na późniejszą rekonstrukcję Megadeth, po ich haniebnym upadku i okresie upokarzającego rozproszenia, do jakiego doprowadziła destrukcyjna osobowość Mustaine’a.

Wszystko to, to nieopowiedziana historia Megadeth – nieopowiedziana aż do tej pory. Ale jest to też historia, którą warto opowiedzieć, a to przez to, że uczy w jaki sposób odbudować i utrzymać karierę. Świadczą o tym nowsze dokonania Megadeth, obejmujące albumy ‘The World Needs A Hero’ aż do ‘Super Collider’, zawierające jedne z najlepszych i najcięższych utworów, jakie kiedykolwiek trafiły na płyty zespołu.

Daj się ponieść wizji Mustaine’a, celebruj ją wraz z czołowym autorem Martinem Popoffem, utwór po utworze. Z ponad sześćdziesięcioma książkami na koncie, Popoff stosuje w swoim oszałamiająco bogatym dorobku tę samą, wypróbowaną metodę, z równą mocą opowiadając o najnowszych trendach, jak i o klasykach, które wszyscy znacie i kochacie.”

Martin Popoff to kanadyjski dziennikarz muzyczny, krytyk i autor kilkudziesięciu książek poświęconych muzyce.

Napisał biografie m.in. Black Sabbath, Judas Priest, czy Rainbow. Tytuł jego najnowszej książki nawiązuje do tytułu trzeciej płyty Megadeth pt. „So Far, So Good… So What!”, uznawanej za jedną z najlepszych w dorobku grupy.

Dowodzony przez Dave’a Mustaine’a zespół Megadeth to jeden z najważniejszych przedstawicieli thrash metalu.

Wraz z grupami Anthrax, Slayer i Metallica zaliczany do tzw. Wielkiej Czwórki Thrashu. Ma na swoim koncie piętnaście albumów studyjnych, które rozeszły się na świecie w nakładzie blisko 40 milionów egzemplarzy. Ostatnia płyta zespołu pt. „Dystopia” ukazała się dwa lata temu.

Fot. Materiały prasowe; Wydawnictwo Kagra

Podobne artykuły

Sakis Tolis: “Założyliśmy zespół, bo chcieliśmy brzmieć jak nasi ówcześni idole” (Wywiad)

Dominika Kudła

Posłuchaj nowego utworu Korna!

Kinga Parapura

W jaki sposób roboty słyszą metal?

Agata Laszuk

ReVamp kończy działalność

Lena Knapik

Reedycja trzech pierwszych albumów Saxon w marcu 2018 roku

Tomasz Koza

Black Sabbath “The End of The End” – 11 października w Multikinie! Wygraj bilety do kina

Tomasz Koza

1 komentarz

Gwendolyn 14 września 2018 at 05:58
0

Książka będzie dostępna w empiku? Bo nie mogę jej znaleźć w premierach ? Czekam na premierę i pędzę do półek aby kupić:)

Odpowiedz

Zostaw komentarz