MUZYKA

Fleshgod Apocalypse: nowy singiel z płyty “Veleno”

W tym tygodniu muzycy Fleshgod Apocalypse oddali w ręce fanów drugi singiel z najnowszego albumu „Veleno”. Utwór zatytułowany „Carnivorous Lamb” miał swoją premierę 5 kwietnia. Jeśli nie mieliście okazji się z nim zapoznać, pora nadrobić zaległości:

Frontman Fleshgod Apocalypse, Francesco Paoli, w poniższych słowach o utworze:

Jak to mawiają? Nie oceniaj książki po okładce. I taka jest puenta tego utworu. Jesteśmy nieustannie w otoczeniu ludzi fałszywych i oportunistów. Nie możemy dłużej tego znieść. Hipokryzji i niekończących się lamentów tych dupków. A taka jest strategia. Nawet najbardziej bezbronne jagniątko może przemienić się w oszalałego wilka, jeśli coś zagraża jego interesom. Brak umiejętności przewidywania i dojrzałości napędzają tych ludzi. A potem smakują życia takim, jakim jest ono naprawdę. Ich pewność zamienia się w najgłębsze wątpliwości. Ale nikt ich już nie usłyszy.

Francesco Paoli

Paolo Rossi, basista grupy, tak opisuje sam album:

To co widzisz jest żniwem ostatnich trzech lat pełnych potu, rewolucji i intensywnych emocji pomieszanych z wyzwaniami. Udowodniliśmy sami sobie siłę większą, niż wcześniej. Gardząc kompromisami, ustawiając swoją poprzeczkę cokolwiek by się nie działo. Album jest masywny, delikatnie mówiąc. Każda kompozycja jest oddzielnym tworem, żywym i oddychającym. Nie możemy się doczekać, aż usłyszycie resztę.

Paolo Rossi

W marcu pojawił się pierwszy singiel zapowiadający płytę, “Sugar”:

„Veleno”, z włoskiego „jad”, to tytuł piątego albumu studyjnego w dyskografii Włochów. Płyta ukaże się już 24 maja, w trzy lata od premiery swego poprzednika – „King”. Materiał na album został zarejestrowany w rzymskim studiu Bloom Recording. Części symfoniczne z kolei w Musia Teclas Studio w Perugii. Końcowy etap produkcji oddano w ręce nominowanego do nagrody Grammy Jacoba Hansena (Volbeat, Epica, The Black Dahlia Murder). Okładkę do „Veleno” stworzył Travis Smith (Opeth, Katatonia).

Fleshgod Apocalypse, Veleno, 2019
Fleshgod Apocalypse – Veleno, 2019

Tracklista „Veleno”:

01. Fury
02. Carnivorous Lamb
03. Sugar
04. The Praying Mantis Strategy
05. Monnalisa
06. Worship And Forget
07. Absinthe
08. Pissing On The Score
09. The Day We’ll Be Gone
10. Embrace The Oblivion
11. Veleno

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Posłuchaj singla “Dead Promises” z nadchodzącego albumu Tarji Turunen

Lena Knapik

Immortal publikuje drugi utwór zatytułowany “Mighty Ravendark”

Agata Laszuk

Posłuchaj nowego utworu Ensiferum zatytułowanego “For Those About To Fight For Metal”

Lena Knapik

Zostaw komentarz