MUZYKA

„Głód” – nowy utwór Non Opus Dei już w sieci

Wytwórnia Pagan Records opublikowała nowy utwór olsztyńskich black metalowców z Non Opus Dei. Album „Głód”, z którego pochodzi utwór „Po jałowej ziemi”, ujrzy światło dzienne 23 września 2019r.

Ruszyła również przedsprzedaż płyty „Głód”.

Album ukaże się na, wydanej w digipacku, płycie CD oraz na płycie winylowej w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i bezbarwnej, limitowanej do 100 egzemplarzy. Do płyt zostanie również dołączony kod do pobrania albumu w wersji cyfrowej. Album „Głód” można zamawiać na stronie wytwórni.

W zapowiedzi nadchodzącego albumu czytamy, że znajdzie się na nim black metal zlepiony z bagnistej warmińskiej ziemi, będący mieszanką surowości, klimatu i swoistej ludycznej autentyczności nasyconej diabłem i duchem dawnych opowieści.

Szatę graficzną albumu przygotował Bartek Rogalewicz, który współpracował z zespołem m.in. przy płytach „Eternal Circle” i „Diabeł”.

Poznaliśmy również koncept płyty „Głód”

Klimorh, wokalista i gitarzysta Non Opus Dei, opowiedział o warstwie tekstowej nadchodzącego albumu:

Główną inspiracją historii opowiadanej przez “Głód” są dawne rytuały, odprawiane niegdyś na terytorium Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Warmii. Praktyki te przetrwały do dzisiaj w opowieściach zarówno ludu, jak i tych bardziej wtajemniczonych jednostek. Można również dowiedzieć się o nich z kartotek procesów o czary. Ludzie zwykli byli składać ofiary w ostatnich dniach Zimy. By Słońce obdarzyć siłą. By Natura odrodziła się

Tomasz ‘Klimorh’ Klimczyk

W dalszej części wypowiedzi czytamy, że Natura, wiedziona zemstą i nienawiścią, odwróciła i zniekształciła ten rytuał.

I dnia tego zaklęła głód w ziemię wszystkich pól. Zaklęła siew w martwy plon. Wezwała łaknienie w wody wszystkich rzek. Usta jej spłynęły nie-wodą, a deszcz do nieba wrócił. Zasiała Głód…

Tomasz ‘Klimorh’ Klimczyk

Non Opus Dei to polska grupa założona w 1997r. w Olsztynie.

Na swoim koncie ma dwie płyty demo wydane własnym sumptem, osiem albumów studyjnych oraz split (z grupą Morowe) zatytułowany „Dziwki Dwie”, który ukazał się w 2013r. Ostatnia płyta zespołu zatytułowana “Diabeł”, ukazała się w 2015r.

Okładka płyty Głód zespołu Non Opus Dei
Non Opus Dei – Głód, 2019

Tracklista Non Opus Dei – „Głód”:

01. Siew
02. Po jałowej ziemi
03. Diabeł posiał
04. Głód
05. Do ołtarzy w Piekle
06. Czarci Most
07. Plon

Podobne artykuły

Azarath ujawnia pierwszy singiel!

Tomasz Koza

IPERYT: przedpremierowy odsłuch nowej płyty “The Patchwork Gehinnom”

Tomasz Koza

Wolves in the Throne Room: streaming nowego albumu “Thrice Woven”

Agata Laszuk

Debiut projektu muzyków Cannibal Corpse i Killswitch Engage

Lena Knapik

Posłuchaj nowego utworu Amenra

Agata Laszuk

Bloodbath publikuje drugi singiel z nowego albumu

Agata Laszuk

Zostaw komentarz