Strona główna » Hammerfall: posłuchaj utworu utworu “(We Make) Sweden Rock”
MUZYKA

Hammerfall: posłuchaj utworu utworu “(We Make) Sweden Rock”
W sieci pojawiło się oficjalne lyric video do utworu “(We Make) Sweden Rock”, który zwiastuje nadchodzące wydawnictwo Hammerfall. Jedenasty studyjny album Szwedów nazwany “Dominion” pojawi się 16 sierpnia nakładem Napalm Records.

Wokalista Joacim Cans o inspiracjach, które tknęły formację do napisania takiej piosenki:

To wspaniały hołd dla szwedzkiego hard rocka i metalu z lirycznym motywem zawierającym odniesienia do innych zespołów i piosenek. Z tak chwytliwymi, zaraźliwymi riffami i magicznymi i tak niemogącymi wypaść z głowy melodiami, ta piosenka będzie oczywiście klasykiem podczas przyszłych koncertów Hammerfall. Bez szwedzkiej sceny rockowej i metalowej na czele z takimi kapelami, jak Heavy Load, At The Gates czy Yngwie Malmsteen, świat byłby dość nudnym i monotonnym miejscem! To nasz wielki hołd dla tych wszystkich zespołów, które zainspirowały nas i innych artystów do grania metalu, formowania kapel i uczestniczenia w tej heavy metalowej krucjacie. Chwała wszystkim synom północnego świata!

Joacim Cans

Gitarzysta Oscar Dronjak dodaje:

Pamiętam, że Joacim przesłał mi koncepcję tego utworu, kiedy byłem w sklepie. Pamiętam, że odpowiedziałem: “właśnie robię zakupy, ale to świetny pomysł. Wrócę do domu i go dokończę”. Następnego dnia poszedłem do studia i pracowałem nad nim. Energia tego kawałka przeszła przez maila, czułem się bardzo zainspirowany i poszło dosyć szybko. To był dobry pomysł i myślę, zdecydowanie udało nam się go zrealizować we właściwy sposób.

Oscar Dronjak

Jak mówi Ocar – dobro jest mantrą, która została zastosowana w każdym aspekcie tworzenia tej płyty, od pisania przez próby do produkcji i nagrania partii przez każdego członka zespołu. Efektem jest potężna siła natury, której nie można powstrzymać, a którą zrozumie się po przesłuchaniu materiału.

Wiadomo już, że Hammerfall podczas trasy promującej nadchodzący krążek zawita do Polski. Zespół zagra 18 lutego 2020 roku w Warszawie oraz dzień później w Krakowie. Szczegóły nie są jeszcze znane.

HammerFall zapowiada nowy album i dwa koncerty w Polsce

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego utworu Korna!

Redakcja

Posłuchaj nowego utworu Sólstafir

Lena Knapik

Posłuchaj niepublikowanego wcześniej utworu z gościnnym występem Lemmy’ego Kilmistera

Lena Knapik

Zespół Trivium nagrał cover popowego artysty

Mateusz Lip

Evanescence po raz pierwszy w Polsce. 5 utworów, które musimy usłyszeć.

Albert Markowicz

Shining: Posłuchaj utworu Jag Är Din Fiende

Agata Laszuk

Zostaw komentarz