Image default
MUZYKA NEWSY

Hate powraca, posłuchaj utworu “Path to Arkhen” jeszcze w pre-produkcji


Minął ledwie rok od daty wydania dziesiątego albumu studyjnego Hate – “Tremendum”. Krążek ukazał się 5 maja 2017 nakładem Napalm Records, a jego charakterystyczne dla zespołu brzmienie w odcieniu blackened death spotkało się z pozytywnym odbiorem. Zespół nie spoczął jednak na laurach i po serii koncertów powrócił do studia celem powołania na świat następcy “Tremendum”.

Poniżej pierwszy przedsmak, utwór “Path to Arkhen” w wersji pre-produkcyjnej:

Darmowa wysyłka w EMP Shop

Jak komentuje ATF Sinner, lider grupy:

“Oto nowy początek szczerze wzmacniającej i rozbudzającej podróży. W tej chwili jesteśmy w połowie pisania materiału, ale jak obiecałem, będziemy się dzielić jego początkowymi formami. Arkhen jest wersją ostatniego bastionu słowiańskiego pogaństwa, Arkony. (…)”

Zespół planuje zarejestrować całokształt materiału jeszcze w tym roku, aby fizyczna wersja płyty była dostępna dla słuchaczy już na początku przyszłego. Tematycznie ma nie odbiegać daleko od swego poprzednika. Jak określił to frontman grupy, także na tym wydawnictwie spotkamy się z “eksploracją ciemniejszej i bardziej złowrogiej strony słowiańskich rytuałów. Nowe dzieło zbada tę sferę dogłębniej, wyszczególniając osobiste konfrontacje członków zespołu z tym nie istniejącym już, ale i nie zapomnianym światem. Zarówno w samej formie jak i brzmieniu.”

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Kolejny utwór z nowej płyty Overkill

Lena Knapik

Dave narzucił zespołowi własny dress code?

Agata Laszuk

In Twilight’s Embrace: pierwszy utwór z nowej płyty i koncerty z Immolation

Tomasz Koza

Zostaw komentarz