Image default
MUZYKA

Mark Morton i Chester Bennington we wspólnym utworze


W kwietniu 2017 roku gitarzysta Lamb Of God, Mark Morton nawiązał współpracę z wokalistą Linkin Park, Chesterem Benningtonem. Niestety trzy miesiące później Chester odebrał sobie życie, a cały projekt został wstrzymany na czas nieokreślony. Fani nie zapomnieli, wypytywali Mortona, aż ten całkiem niedawno przyznał, że efekt współpracy z Chesterem zostanie niebawem ujawniony. I oto jest – singiel “Cross Off”.


Singiel pochodzi z solowego albumu Marka Mortona zatytułowanego “Anesthetic”, który światło dzienne ujrzy 1 marca.

O samym utworze muzyk mówi:

Chester powiedział, że go lubi. (…) Byłem pod wielkim wrażeniem – facet jego pokroju, z taką karierą, o takiej randze i sławie, miał taki poziom pokory i zaangażowania, że wszedł do studia i potraktował tę piosenkę jak kolejny utwór Linkin Park, jak swoją własną piosenkę. (…) Piętnaście minut po poznaniu się staliśmy po przeciwnych stronach stołu z kawałkami papieru i ołówkiem, kreśląc słowa i tworząc różne układy rymów. A później, po zaplanowaniu wszystkiego, wzięliśmy głęboki wdech i zaczęliśmy rozmawiać na bardziej osobiste tematy, o prawdziwym gównie. I wtedy zaskoczył mnie najbardziej.

Mark Morton

Na płycie Mortona pojawią się również inne gwiazdy muzycznej sceny.

Są to między innymi Randy Blythe (wokalista jego macierzystego zespołu) czy Alissa White-Gluz (wokalistka Arch Enemy), których można usłyszeć w udostępnionym wcześniej singlu “The Truth Is Dead”.

Źródło / Grafika: Kadr z klipu

Podobne artykuły

70000 Tons of Metal! We already know the details of the upcoming edition of the dream cruise of every metalhead

Adam Wołosz

Posłuchaj trzeciego singla Mastodon

Lena Knapik

Posłuchaj nowego utworu Korna!

Kinga Parapura

Zostaw komentarz