MUZYKA

Mark Morton i Chester Bennington we wspólnym utworze


W kwietniu 2017 roku gitarzysta Lamb Of God, Mark Morton nawiązał współpracę z wokalistą Linkin Park, Chesterem Benningtonem. Niestety trzy miesiące później Chester odebrał sobie życie, a cały projekt został wstrzymany na czas nieokreślony. Fani nie zapomnieli, wypytywali Mortona, aż ten całkiem niedawno przyznał, że efekt współpracy z Chesterem zostanie niebawem ujawniony. I oto jest – singiel “Cross Off”.


Singiel pochodzi z solowego albumu Marka Mortona zatytułowanego “Anesthetic”, który światło dzienne ujrzy 1 marca.

O samym utworze muzyk mówi:

Chester powiedział, że go lubi. (…) Byłem pod wielkim wrażeniem – facet jego pokroju, z taką karierą, o takiej randze i sławie, miał taki poziom pokory i zaangażowania, że wszedł do studia i potraktował tę piosenkę jak kolejny utwór Linkin Park, jak swoją własną piosenkę. (…) Piętnaście minut po poznaniu się staliśmy po przeciwnych stronach stołu z kawałkami papieru i ołówkiem, kreśląc słowa i tworząc różne układy rymów. A później, po zaplanowaniu wszystkiego, wzięliśmy głęboki wdech i zaczęliśmy rozmawiać na bardziej osobiste tematy, o prawdziwym gównie. I wtedy zaskoczył mnie najbardziej.

Mark Morton

Na płycie Mortona pojawią się również inne gwiazdy muzycznej sceny.

Są to między innymi Randy Blythe (wokalista jego macierzystego zespołu) czy Alissa White-Gluz (wokalistka Arch Enemy), których można usłyszeć w udostępnionym wcześniej singlu “The Truth Is Dead”.

Źródło / Grafika: Kadr z klipu

Podobne artykuły

Zakk Wylde publikuje nagranie w hołdzie dla Dimebaga Darrella

Agata Laszuk

Obscura publikuje nowy utwór z nadchodzącej płyty “Diluvium”

Dominika Kudła

Machine Head prezentuje pierwszy singiel z nowej płyty

Lena Knapik

Zostaw komentarz