PŁYTY

Devin Townsend: nowa płyta w połowie marca 2019


Rok 2019 stoi pod znakiem wielu długo wyczekiwanych premier płytowych. Wśród nazw, jakie możemy tu wymienić, największym zainteresowaniem cieszą się Tool oraz Rammstein. Z każdym kolejnym dniem dowiadujemy się o postępach także innych muzyków. Do tej grupy należy m.in. Devin Townsend.

Z początkiem roku Devin ogłosił na łamach mediów społecznościowych kilka aktualizacji odnośnie swojego nowego wydawnictwa. “Empath”, bo pod takim tytułem kryje się płyta, jest na końcowym etapie masteringu. Materiał trwa w sumie 74 minuty i będzie zawierać dodatkowych 10 bonusowych utworów. Data premiery nie powinna ulec zmianie – planowana jest na połowę marca tego roku.

Wiemy ponadto, kto wystąpił gościnnie na płycie. Oprócz Chada Kroegera z Nickelback, co wzbudziło wśród fanów największe zdziwienie, pojawiło się jeszcze dziewięć nazwisk. Wśród nich możemy wymienić Anneke Van Giersbergen (ex – The Gathering, Vuur), Steve’a Vaia czy Mike’a Keneally’ego (Dethklok, Mastodon, Ulver).

Okładka “Empath” trafiła do rąk fanów już 30 grudnia za pośrednictwem Instagrama.

View this post on Instagram

🙂

A post shared by Devin Townsend (@dvntownsend) on

Nowy album będzie pierwszą od dwunastu lat pozycją studyjną w solowej dyskografii muzyka.  “Empath” będzie ponadto pierwszym dziełem wydanym po rozwiązaniu Devin Townsend Project w połowie ubiegłego roku. Od lutego grupa trwała w stanie zawieszenia.

Źródło: metalinjection.net / Fot. Tom Hawkins

Podobne artykuły

Kamelot – zobacz teaser nowego albumu

Agata Laszuk

Nowy album Overkill zatytułowany „The Wings of War” w 2019 roku

Dominika Kudła

Greccy Bogowie z SepticFlesh przedstawiają teledysk do „Martyr”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz