MUZYKA

Posłuchaj nowego singla Thy Art Is Murder pt. „Death Perception”

23 listopada miał premierę najnowszy singiel Thy Art Is Murder, „Death Perception”. Utwór został napisany i zarejestrowany podczas prac nad wydanym w ubiegłym roku krążkiem „Dear Desolation”. I, podobnie jak w przypadku płyty, za miks, mastering oraz produkcję odpowiadał Will Putney (Gojira, Exhumed).


Darmowa dostawa w EMP Shop

W grudniu 2015 roku grupa rozstała się ze swoim wieloletnim wokalistą, Chrisem “CJ” McMahonem. Muzyk powrócił w szeregi zespołu po ponad roku. Andy Marsh, gitarzysta, opisał szczegóły rozstania w poniższych słowach:

CJ jest jednym z tych ludzi, którzy nigdy nie zostali zdiagnozowani… Ale najprawdopodobniej posiadają osobowość z pogranicza lub zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Od zawsze był trudny i dodatkowo mieszał to z narkotykami. Naszym problemem jest to, że jest chujem, zaś jego – fakt, że ma problemy ze sobą i z dragami.

Andy Marsh

Mimo wszystko w sposobie funkcjonowania zespołu dokonała się zmiana, którą Marsh określił następująco:

Zespół zaczął być bardziej dochodowy, co przyczyniło się do naszego sukcesu. Mogliśmy sobie wreszcie pozwolić na tourbusy i polepszyć ogólny komfort pracy. To poczyniło ogromną różnicę w naszym życiu podczas trasy. A CJ odpuścił sobie używki, zaczął nad sobą pracować. Mniej stresu i więcej pieniędzy. Dzięki czemu podróżuje z nami ekipa techniczna, która ściąga z naszych barków dodatkową pracę.

Andy Marsh

Do Thy Art Is Murder przylgnęło miano zespołu deathcore’owego…

I tylko takiego. Co spotyka się z dezaprobatą Chrisa “CJ” McMahona, wokalisty grupy. Mogliśmy o tym przeczytać w jednym z wywiadów udzielonych przez muzyka w tym roku:

Wszyscy w zespole słuchamy wielu różnych gatunków muzyki. To czyni nasze brzmienie bardziej unikatowym. Piszemy muzykę, której sami chcielibyśmy słuchać. Jeśli ludzie nie chcą obcować z naszą twórczością, bo gdzieś usłyszeli jak ktoś określił nas jako deathcore, mam to gdzieś. Jednocześnie nie mieści mi się w głowie jak niektórzy obrzucają cię gównem bez słuchania… Jedynie na podstawie tej jednej łatki. Uważam, że to naprawdę dziwne. Nie do przyjęcia.

Chris McMahon

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Październikowy “Metal Hammer” już w sprzedaży

Tomasz Koza

Blindead przedstawia nowy singiel

Tomasz Koza

Orion: “Będzie nowy materiał Behemoth”

Kinga Parapura

Zostaw komentarz