Spitak - Original Motion Picture Soundtrack
Strona główna » Niebawem ukaże się muzyka do filmu “Spitak” napisana przez Serja Tankiana
PŁYTY

Niebawem ukaże się muzyka do filmu “Spitak” napisana przez Serja Tankiana

Przyszłość kolejnego albumu Systemu Of A Down wciąż jest niejasna i śmiało można stwierdzić, że fani w przeciągu ostatnich dwóch lat przestali entuzjazmować się kolejnymi, drobnymi informacjami na temat nowych utworów, wejścia do studia czy rozpoczęciu nagrywania. Tym bardziej, że w późniejszym czasie zazwyczaj wiadomości te zostają zdementowane przez któregoś z członków zespołu. Potwierdzenie znalazła jedynie ubiegłoroczna wypowiedź Serja Tankiana dotycząca skierowania swojej kariery w stronę muzyki filmowej.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Pod koniec 2017 roku w wywiadzie dla Exclaim wokalista System Of A Down mówił o zmęczeniu wywołanym śpiewem i pisaniem tekstów oraz o skupieniu się na muzyce instrumentalnej:

Pieprzyć wokale. Jestem nimi zmęczony. Podczas wczorajszej rozmowy z przyjacielem wpadłem na pomysł – zanim zaczęliśmy nagrywać muzykę, byłem głównie znany jako poeta. Pisałem poezję każdego dnia. Wydałem dwa tomiki. Właściwie to słowa doprowadziły mnie do muzyki. Napisałem tyle tekstów piosenek, że to przestało być interesujące. (…) Obecnie jestem bardziej zainteresowany muzyką instrumentalną.

Serj Tankian

W tym roku (póki co premiera odbyła się jedynie w Rosji) światło dziennie ujrzał film “Spitak”

Rosyjsko-armeńska produkcja opowiadająca o straszliwym trzęsieniu ziemi, które 7 grudnia 1988 roku nawiedziło północną Armenię i pochłonęło co najmniej 25 tysięcy istnień. Fabuła skupia się wokół Gora, głównego bohatera, który w poszukiwaniu lepszego życia opuścił Armenię, jednak po tragedii wraca, aby odnaleźć swoją rodzinę.

Wg Hollywood Reporter obraz ma szansę dostać nominację do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny

Serj Tankian w wywiadzie dla Rolling Stone o skomponowanej przez siebie muzyce:

To naprawdę ciężki film. Napisałem do niego nowocześnie brzmiącą muzykę z delikatnymi dźwiękami fortepianu. Cały pejzaż dźwiękowy maluje się eterycznie, czasem jest senny, czasem mroczny, czasem świetlany.

Serj Tankian

“Spitak – Original Motion Picture Soundtrack”, czyli ścieżka dźwiękowa do filmu autorstwa Serja Tankiana, 30 listopada pojawi się na iTunes, Spotify, Apple Music i innych wybranych platformach muzycznych.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Accept – nowa płyta w sierpniu i wyjątkowy koncert na Wacken

Lena Knapik

Idzie nowe. Dream Theater zapowiada “Distance Over Time”

Dominika Kudła

Paradise Lost: szczegóły nowej płyty

Tomasz Koza

Witchery z nowym singlem

Agata Laszuk

Rhapsody Of Fire z repertuarem Rhapsody

Lena Knapik

Monstrosity powraca po 11 latach z nowym albumem

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!