MUZYKA

Rotting Christ prezentuje „Heaven and Hell and Fire”

W kilka tygodni od premiery pierwszego singla zapowiadającego nowe wydawnictwo, Grecy z Rotting Christ opublikowali kolejny. 18 grudnia zaprezentowali światu utwór „Heaven and Hell and Fire”, który pojawił się w oprawie robiącego wrażenie lyric video.


Utwór pochodzi z płyty zatytułowanej „The Heretics”. Krążek ukaże się 15 lutego 2019 z ramienia Seasons of Mist.

“The Heretics” będzie trzynastym albumem studyjnym w trzydziestoletniej historii zespołu. Następcą wydanego w 2016 roku “Rituals”. Za proces masteringu ponownie odpowiadać będzie Jens Bogren, który ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami. Wśród  nich wyróżnić można takie nazwy jak Opeth czy Ihsahn.

Przypomnijmy, jak w jednym z tegorocznych wywiadów wokalista Rotting Christ, Sakis Tolis, podsumował trzy dekady istnienia grupy:

To całe życie. Oczywiście nie zakładasz zespołu po to, aby faktycznie istnieć przez trzydzieści lat, zdobyć jak najszybciej sławę czy cokolwiek. Założyliśmy zespół, bo chcieliśmy brzmieć jak nasi ówcześni idole. Chciałem zagrać choć jeden koncert, a teraz staję przed tysięczną publiką. Nie, nie spodziewałem się tego. Powiem ci, że pozostał w nas ten duch, choć nie jesteśmy już młodzi. Ale on cały czas trwa i mamy zamiar grać aż do śmierci…

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego singla Vader

Tomasz Koza

Premiera nowego kawałka Frontside – czuć swąd smoły i siarki!

Szymon Grzybowski

Eicca Toppinen z Apocalyptiki napisał muzykę opartą na próbkach DNA

Lena Knapik

Zostaw komentarz