NEWSY

Dave Mustaine walczy o kolejną kategorię Grammy dla metalu

Lider Megadeth, Dave Mustaine, zapowiedział publicznie walkę o kolejną kategorię dla muzyki metalowej wśród nominacji do nagrody Grammy.

Jak tłumaczył w wywiadzie dla amerykańskiego radia 107.7 The Bone:

Dołączyłem do jednego z rozdziałów Grammy, ponieważ mają tylko jedną, metalową kategorię. I, założę się, w tym samym czasie tony kategorii poświęconych polce. Przestałem uczęszczać na ceremonie rozdania nagród, ponieważ musisz siedzieć tam i oglądać trzydzieści nominacji dla latyńskiego jazzu… A potem kolejnych trzydzieści nominacji dla latyńskiego jazzu. Kilka lat temu Johnny K, nasz producent, zebrał kilku gości celem utworzenia jeszcze jednej kategorii dla metalu. Niestety nie udało im się. Dlatego postanowiłem zebrać ich ponownie. Plan jest taki: „2020 – jednoczymy wszystkie metalowe wytwórnie jakie znamy, tworzymy petycję, a Grammy daje nam kolejną kategorię.”

Dave Mustaine

Faktem jest, że formuła Grammy uległa zmianie na przestrzeni lat. W 2011 roku The Recording Academy, organizacja przyznająca nagrodę, zapowiedziała restrukturyzację dotychczasowej formy. W rezultacie już w rok później liczbę 109 kategorii zmniejszono do 78. Ponadto odseparowane do tamtego czasu gatunki “Best Metal” oraz “Best Hard Rock” połączono w “Best Metal Performance”. Któremu nie poświęca się telewizyjnej transmisji o wysokiej wydajności.

Megadeth otrzymał statuetkę w 2017 roku za album “Dystopia”. Dave Mustaine przyznał w jednym z wywiadów, że nie czuł się z tego powodu usatysfakcjonowany.

Rozmyślałem swego czasu nad tym, w jaki sposób otrzymaliśmy tę nagrodę. I moim zdaniem wyglądałoby to dużo lepiej, gdyby statuetka wędrowała do Dave’a Mustaine’a, nie do Megadeth.

Sam zespół pracuje obecnie nad następcą wspomnianej wcześniej “Dystopii”. Płyta ma się ukazać już w przyszłym roku.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

THAW: Streaming pełnej zawartości „Grains”

Agata Laszuk

Apocalyptica prezentuje teledysk do coveru “Sad But True”

Lena Knapik

Nowy album Arch Enemy “Will to Power” już we wrześniu!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz