Spoiwo
Strona główna » SPOIWO na początku grudnia w Łodzi i Warszawie
MUZYKA

SPOIWO na początku grudnia w Łodzi i Warszawie

Rodzima grupa SPOIWO zagra na początku przyszłego miesiąca dwa koncerty w Polsce. Pierwszy z nich zaplanowany jest na 1 grudnia w łódzkiej “Scenografii”, zespół wystąpi w roli supportu dla Tides From Nebula. Kolejny odbędzie dzień później w warszawskich “Chmurach” jako gwiazda wieczoru. Więcej szczegółów na temat koncertów, zespołów i biletów znajdziecie na stronach wydarzeń w serwisie Facebook. (01.12 / 02.12).

“Koncerty są zwieńczeniem naszej tegorocznej trasy, która rozpoczęła się koncertem na OFF Festival w Katowicach, swoją kontynuację miała natomiast w kilku krajach europejskich (Słowacja, Austria, Włochy, Szwajcaria, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy). Po tych koncertach oddamy się w pełni pracom nad nowym albumem, więc będzie to ostatnia okazja by usłyszeć materiał z naszej pierwszej płyty “Salute Solitude”.”


Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


SPOIWO to połączenie takich gatunków jak post-rock, shoegaze, czy muzyka filmowa. Fascynacja kinem widoczna jest zresztą nie tylko w muzyce, ale także w teledyskach grupy. Obraz do “Skin” wyreżyserował Kristof Brandl (który również stworzył film dla Skrillexa), a autorem wizualizacji “Years of Silence” jest z kolei utalentowany David Lindberg.

Na swoim koncie mają kilkadziesiąt koncertów z uznanymi artystami krajowymi, jak i z zagranicznymi, między innymi: Explosions in the Sky (US), God is an Astronaut (IRL), Maybeshewill (GB), Sleepmakeswaves
(AUS), SLEEP PARTY PEOPLE (DEN), Skyharbor (IND), Tides from Nebula (PL), Arms and Sleepers (US). Zespół grał na festiwalach polskich i zagranicznych, między innymi na OFF Festival (PL), Dunk! Festival (BE), Whoneedslyrics? (SL), Devilstone festival (LT), Deaf Row Festival (DE) czy Smoke Over Dock (PL).

W marcu 2015 ukazał się ich debiutancki album “Salute Solitude”, który zebrał bardzo dobre recenzje zarówno w prasie polskiej, jak i zagranicznej, co owocowało również wieloma nominacjami i nagrodami. SPOIWO zostało nominowane do nagrody „ Pomorskie Sztormy” w kategorii „Odkrycie Roku”.

Zespół został wybrany przez największą międzynarodową społeczność post-rockową internetu jako najlepszy nowy zespół 2015 roku, zaś debiutancki album jako 11 najlepszy post-rockowy album 2015 roku. “Salute Solitude” zostało uznane przez najważniejszy holenderski portal postrockerNL za najlepszy postrockowy album 2015 roku. Polski portal post-rock pl uznał SPOIWO najlepszym debiutantem 2015 roku a album “Salute Solitude” za najlepszy polski album post-rockowy 2015 roku.

“Salute Solitude” znalazło się wśród 10 najlepszych polskich albumów 2015 (wg portalu music is). Portal Uwolnij Muzykę umieścił “Salute Solitude” wśród 20 najlepszych polskich płyt 2015 roku. Zespół został nominowany do Pomorskiej Nagrody Muzycznej DOKI 2015 w trzech kategoriach: Album Roku, Artysta Roku, oraz Nowa Twarz i zwyciężył w kategorii Nowa Twarz. W 2016 roku zespół został wybrany przez jury DOKI Najlepszym Zespołem Koncertowym.

Informacja prasowa / Fot. Maciej Majchrowicz

Podobne artykuły

Groove metalowy Exhorder prezentuje nowy utwór – “The Man That Never Was”

Mateusz Lip

Posłuchaj nowego singla zespołu 1349 inspirowanego obrazem Muncha

Lena Knapik

Hate powraca, posłuchaj utworu “Path to Arkhen” jeszcze w pre-produkcji

Dominika Kudła

Black Label Society prezentuje lyric video do utworu z nowej płyty “Grimmest Hits”

Lena Knapik

Posłuchaj nowej piosenki Cynic pt. „Humanoid”

Agata Laszuk

Posłuchaj nowego singla Atrocity “Masters Of Darkness”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!