MUZYKA

Hellyeah publikuje fragment nowego utworu

Hellyeah, którego współzałożycielem był zmarły w ubiegłym roku Vinnie Paul, potwierdził w listopadzie wypuszczenie płyty, na której usłyszmy ostatni wkład perkusisty. Przed miesiącem ukazał się pierwszy teaser zapowiadający album. A wczoraj kolejny, tym razem zawierający fragment jednego z utworów.

View this post on Instagram

"Live It!"

A post shared by ???????? (@hellyeahofficial) on

Gitarzysta Hellyeah, Tom Maxwell, w tych słowach opisuje nadchodzące wydawnictwo:

Każde wydawnictwo, które nagraliśmy, szczególnie po „Blood for Blood”, było podobne do drzewa. Pozwalaliśmy mu się rozrastać. Od głównego korzenia wychodziło kilka gałęzi tu, kilka tam. Z tą płytą nie będzie inaczej. Ludzie dostaną nieszablonowość, której przedtem nie słyszeli. Zrozumieją jednak, że zrobiliśmy to, ponieważ nie szufladkujemy się jako nieprzerwani, pełnowymiarowi metalowcy. Zapowiada się naprawdę dobry materiał.

Tom Maxwell

Nowa płyta Hellyeah będzie szóstym wydawnictwem studyjnym zespołu i pierwszym wydanym po śmierci Vinniego Paula. Muzyk jeszcze w styczniu ubiegłego roku ogłosił, że grupa jest na półmetku prac nad płytą.

Parę miesięcy później, 22 czerwca, 54 – letni perkusista został znaleziony martwy w swoim domu w Nevadzie. Przyczyną śmierci była kardiomiopatia, która była powodem nieprawidłowego funkcjonowania serca muzyka.

Poniżej przypominamy oficjalne ogłoszenie, jakie po śmierci Vinniego opublikował Chad Gray, wokalista zespołu:

Była jedną z najtrudniejszych rzeczy, z jakimi miałem do czynienia w życiu. Jestem tak zdezorientowany, smutny i bezradny, jak nigdy dotąd. Zagubiony i kompletnie zdewastowany. Ale próbuję. Jest to odpowiednik emocjonalnych zamieszania w mojej głowie i w moim sercu, kiedy to piszę. Staram się skupić na czymś dobrym. Wiem, że Vinnie by tego chciał. A dobre są moje wspomnienia o nim. Jego uśmiech, zaraźliwy śmiech i osobowość, które promieniały światłem.

Chcę tylko powiedzieć: dziękuję, Vinnie Paul! Za uratowanie mojego życia, za twoją muzykę, za nieskończoną hojność, za zaakceptowanie mnie w swoim życiu, za stworzenie muzyki, która poruszyła ludzi. Za bycie dumnym z bycia w Hellyeah i za traktowanie mnie jak brata – a co ważniejsze – jak przyjaciela. Zawsze będę cię kochać i pójdę na koniec świata, aby nieść pochodnię dla ciebie i dziedzictwa Dime’a.

Chad Gray

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Killswitch Engage przedstawia nowy utwór “I Am Broken Too”

Lena Knapik

Abbath: Posłuchaj przed premierą nowego albumu „Outstrider” w całości

Bartłomiej Pasiak

Alice Cooper prezentuje nowy singiel!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz