Me And That Man już za trzy tygodnie wyruszy w trasę po Polsce
Zapowiadana od dłuższego czasu kolaboracja Nergala, lidera znanego na całym świecie zespołu Behemoth oraz weterana polskiej sceny rockowej – Johna Portera, w końcu ujrzała światło dzienne. Wydana 24 marca 2017 roku „Songs Of Love And Death” to debiutancki album zespołu Me And That Man. Obok Nergala i Johna w składzie koncertowym Me And That Man znaleźli się również basista Matteo Bassoli oraz Łukasz Kumański na instrumentach perkusyjnych.

Taką refleksją temat płyty podzielił się Adam Nergal Darski:

24 marca. Długo czekaliśmy na ten dzień… bo w końcu owoc naszej dwuletniej wędrówki ujrzy światło dnia (albo nocy…). Wychodzimy ze strefy komfortu, żeby zredefiniować to kim jesteśmy jako artyści. O tej drodze i nie tylko opowiada płyta “Songs of Love and Death, z której jesteśmy potwornie dumni! Me And That Man to nowe rozdanie, nowy ekscytujący rozdział w życiu moim i mr. Portera…! Zapraszamy do naszego kościoła… tylko pamiętajcie, że ten kościół jest czarny!

Tak o kolaboracji z Nergalem powiedział John Porter:

Projekt Me And That Man to dwóch samotnych facetów, którzy znaleźli się w miejscu, w którym nie byli nigdy wcześniej, którzy nagle poznają się i podają sobie ręce. To pokazuje, jak muzyka zbliża: dwóch zupełnie obcych ludzi rozpoczyna wspólną, artystyczną przygodę. Nie było to łatwe, ale obydwaj zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy na żadne kompromisy, które są nieodłącznym niebezpieczeństwem każdej muzycznej współpracy. Na szczęście wiemy, że w tym przypadku, tym lepiej dla nas.

Pierwszym singlem był „Cyrulik Jack” zaśpiewany przez Nergala w języku polskim, jest również angielska wersja tej piosenki i klipu o tytule„My Church is Black”. W mrocznym teledysku do utworu „Cyrulik Jack”, oprócz muzyków którzy nagrali płytę Me And That Man Adama Nergala Darskiego, Johna Portera, Wojtka Mazolewskiego i Łukasza Kumańskiego, możemy zobaczyć również Pawła Małaszyńskiego i Andrzeja Saramonowicza.

O klipie „Cyrulik Jack” mówi Adam Nergal Darski:

„Cyrulik Jack” był pierwszym utworem całkowicie autorskim numerem, który nagrałem z Johnem. Znalazłem motyw przewodni i instynktownie zacząłem śpiewać tekst utworu, bez analizowania go, po prostu dałem się ponieść wibracjom…. To był również pierwszy utwór w którym odważyłem się normalnie zaśpiewać. Kiedy nagrywaliśmy „Cyrulik Jack” poprosiłem Johna żeby opuścił studio na 30 minut, więc eksperymentowałem z głosem bez świadków (śmiech). Kiedy John wrócił, ślady były już nagrane a ja pierwszy razem słuchałem siebie samego bez poczucia wstydu. Zdecydowaliśmy się wybrać utwór “My Church is Black”/ „Cyrulik Jack” jako pierwszy singiel i jednocześnie utwór otwierający płytę. Ta piosenka to deklaracja, to nowa energia, odkrywanie wymiarów nowego dla mnie gatunku muzycznego, którego wcześniej nigdy głębiej nie poznałem. Utwór naturalnie buduje most pomiędzy dwoma światami: radykalną sceną z której się wywodzę i nowym obszarem pełnym cieni i znaków zapytania. Podróż w ten nowy wymiar jest cholernie podniecająca i inspirująca. Scenariusz klipu opowiada historię człowieka, który gubi się w świecie cielesnym i szuka sensu… światła… i drogi do oświecenia. W czasie tej wędrówki człowiek ten staje twarzą w twarz ze swoimi demonami.

Projekt pod koniec września wyruszy w polską trasę promującą. Gościnnie na trasie wystąpią Sasha Boole i zespół Ferthile Hump. Trasa obejmmie m.in.:22 września
Piwnica Artystyczna Kawon / Zielona Góra

Bilety:
75 zł (Abilet, Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro)
85 zł (w dniu koncertu)


23 września
Fabryka Porcelany / Katowice

Bilety:
75 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, sklep muzyczny All)
85 zł (w dniu koncertu)


24 września
Zaklęte Rewiry / Wrocław

Bilety:
75 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Rocky Shop, Ticketpro)
85 zł (w dniu koncertu)


28 września
Aula Artis  / Poznań

Bilety:
79 zł (Bilety 24, Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Cim, Rock Long Luck)
85 zł (w dniu koncertu)


29 września
Palladium / Warszawa

Bilety:
79 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro)
89 zł (w dniu koncertu)


1 października
Sala Koncertowa / Szczecin

Bilety:
– Miejsca stojące:
65 zł (pwevents.pl)
– Miejsca siedzące:
79 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Abilet, Bilety.fm)
85 zł (w dniu koncertu)

Inf. Prasowa / Fot. Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *