Zespół thrash metalowy Anthrax
Strona główna » Anthrax w marcu zagra w Polsce
NEWSY WYDARZENIA

Anthrax w marcu zagra w Polsce

10 marca 2017 r. w warszawskim klubie Stodoła wystąpi nowojorska legenda thrash metalu – ANTHRAX. Zespół przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej promującej najnowszą płytę „For All Kings”.

To już 11. krążek w dorobku zespołu i pierwsza płyta z udziałem gitarzysty Jonathana Donaisa, który zastąpił Roba Caggiano. Podczas koncertu usłyszymy także największe hity z ponad 35-letniej działalności grupy zaliczanej obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.

Gościem specjalnym będzie The Raven Age.

Anthrax powstał w 1981 roku w Nowym Jorku. Założycielami byli Scott Ian i Dan Lilker. Wkrótce dołączyli do nich wokalista Joey Belladonna oraz basista Frank Bello. Zespół nagrał do tej pory 11 albumów studyjnych oraz EP-kę wspólnie z Public Enemy. Płyty Anthrax sprzedały się w ponad 10 mln. egzemplarzy.

The Raven Age to młody brytyjski zespół. Grupa powstała w 2009 roku w Londynie z inicjatywy George’a Harrisa i Dana Wrighta. Pięć lat później ukazała się ich EP-ka z czterema utworami utrzymanymi w konwencji melodyjnego heavy metalu, która osiągnęła nawet szczyt zestawienia Hot New Releases. Debiutancki album zespołu zatytułowany „Darkness Will Rise” ukaże się w grudniu 2016 roku.

Koncert Anthrax w Warszawie będzie szóstym występem grupy w Polsce. Zarówno Anthrax jak i The Raven Age byli w lipcu 2016 r. gośćmi specjalnym Iron Maiden i rozgrzewali do czerwoności publiczność podczas trasy koncertowej The Book Of Souls World Tour 2016.

To będzie wieczór thrashowej klasyki, nowych utworów i niezapomnianej atmosfery!

Anthrax
10.03.2017 klub Stodoła
Warszawa

Bilety w cenach od 129 zł są dostępne na LiveNation.pl i stodola.pl.

Podobne artykuły

Morbid Angel i nowy utwór “Warped” po raz pierwszy na żywo!

Tomasz Koza

Amorphis pokojowo żegna się z basistą

Lena Knapik

Ghost: Habemus Papam…?

Agata Laszuk

Podwójna platyna dla nowego albumu Metalliki

Tomasz Koza

Slayer w Europie w 2019 roku?

Dominika Kudła

Stet Howland wraca do zdrowia

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!